„Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ Trakų rajone

„Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ – tęstinis Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kino sklaidos projektas. Tęsdama kino vakarų ciklą, Trakų viešoji biblioteka šiais metais gyventojams parodysime 8 „Kino pavasario“ filmus, kurie bus demonstruojami Trakų viešojoje bibliotekoje, atšilus orams – lauko erdvėje prie bibliotekos. Du kino vakarai vyks filialų bibliotekose.

Pagrindinis kriterijus pasirenkant filmus – naujausių filmų sklaida: 2 vertingiausi praeitų metų „Kino pavasario“ filmai ir 6 filmai, ką tik nužengę nuo didžiojo „Kino pavasario 2019“ festivalio ekrano. Pasirinkta rodyti filmus, kurie pripažinti kino kritikų, pelnę prestižinių apdovanojimų įvairiuose tarptautiniuose kino festivaliuose, turintys išliekamąją meninę vertę, teigiamą estetinį, emocinį, moralinį poveikį, formuojantys vertybes.

Kino vakarai ne tik prisidės prie profesionaliojo kino sklaidos Lietuvoje, bet ir užimtumo problemos sprendimo bei jaunimo kultūrinės edukacijos Trakų rajone. Kino vakarų tikslas – skleisti profesionalųjį kiną, didinti aktyvių ir smalsių, tačiau ribotas galimybes turinčių Trakų krašto gyventojų užimtumą, mažinti jų kultūrinę bei socialinę atskirtį, skatinti kultūrinę jaunimo edukaciją ir ugdyti kūrybiškumą.

Trakų viešoji biblioteka teikė paraišką Lietuvos kino centrui profesionalaus kino sklaidos projekto finansavimui gauti. Ekspertų komisijai įvertinus paraiškas, 37 pareiškėjams buvo skirtas beveik 300 tūkst. eurų finansavimas. Tarp tokių grandų kaip VšĮ „Kino pavasaris“, kino teatras „Pasaka“ ir kt., finansuotas vienas kultūros centras ir vos dvi bibliotekos! Džiaugiamės, kad tarp finansavimą gavusiųjų yra ir Trakų viešoji biblioteka.

Tai – tęstinis projektas. Pirmąkart projektas buvo vykdomas 2016 m., gavus finansavimą iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skelbto projekto „Bibliotekos pažangai 2“ iš Bilo ir Melindos Geitsų fondo Pasaulio bibliotekų programos lėšų bei Lietuvos kultūros tarybos. Projekto įgyvendinimo metu pastebėtas didelis bibliotekų lankytojų prieaugis – beveik 3 000 daugiau nei 2015 metais. Trakų viešoji biblioteka, gavusi finansavimą projektui, įsigijo visą reikalingą įrangą kokybiškiems filmų rodymams tiek patalpose, tiek ir lauko erdvėse, taigi, turėjome galimybes rengti išvažiuojamuosius kino vakarus filialų bibliotekose, netradicinėse lauko erdvėse. Dėl šios priežasties projektas ir buvo pavadintas „Migruojančiu kinu“.

Šių metų projekto atidarymo filmas – „Sūnaus globa“ („Jusqu’à la garde“, 2017) – prancūzo režisieriaus Xavier Legrand’o debiutas pilnametražiame kine. Iki širdies gelmių sukrečiančioje dramoje pasakojama iš pažiūros paprasta istorija: tėvų kova dėl nepilnamečio sūnaus globos. Miriam yra pasiruošusi padaryti bet ką, kad nei jai, nei sūnui Žiuljenui nebereikėtų susidurti su vaiko tėvu Antuanu. Vyras teisme įrodo esąs rūpestingas, be pagrindo apšmeižtas smurtavimu, todėl teismo nuosprendžiu vaiko globa atitenka abiem tėvams. Draskomas augančio tėvų konflikto Žiuljenas rizikuos savo saugumu, kad apsaugotų tai, kas likę iš šeimos. Nepastebimos kasdienės detalės ilgainiui prabyla apie užgniaužtą baimę ir giliai tūnančią grėsmę.

Venecijos kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas „Sūnaus globa“ yra „Oskarui“ nominuoto režisieriaus trumpametražio „Prieš viską prarandant“ tęsinys. Filmą rodysime kovo 27 d., 18.00 val. Trakų viešojoje bibliotekoje. Įėjimas nemokamas. Kviečiame dalyvauti!

Projekto „Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ rėmėjai Lietuvos kino centras ir Trakų rajono savivaldybė, partneriai – VšĮ „Kino pavasaris“, Trakų kultūros rūmai, Trakų seniūnijos bendruomenė „Santalka“, informacinis partneris – Trakų ir Elektrėnų krašto laikraštis „Galvė“.

Trakų viešoji biblioteka kviečia aktyviai dalyvauti kino vakaruose. Išsamią informaciją apie kino filmus galėsite rasti bibliotekos internetinėje svetainėje www.trakubiblioteka.lt ir Facebook paskyroje.

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė