Mes mylime Tėčius!

Tėtis vaikui – tai autoritetas ir vyras iš didžiosios raidės. Su tėčiu galima šokinėti ant lovos, žaisti pagalvių mūšį, eiti į turistinį žygį, turėti paslapčių, gaminti kartu pietus, daryti mamai staigmenas, grybauti, žvejoti ir ... pratęskite sąrašą jūs. Mergaitei tėtis – tai tas vyras, kokį norisi sutikti, kai užaugsi. Berniukui – tas vyras, kuriuo norisi tapti užaugus.

Įvairių tautų atstovai pagarbą šią dieną tėvams reiškia nuo 1910 metų. Kaip ir Motinos diena, Tėvo dienai skirta šventė neturi vieningos datos pasaulyje ir yra švenčiama įvairiomis dienomis. Vienur ji pripažinta valstybine švente, kitur tiesiog gražus paprotys, žymintis simbolinę datą.

Lietuvoje Tėčio diena įtraukta į valstybinių švenčių sąrašą 2009 metais ir yra minima pirmąjį birželio sekmadienį. Šią dieną tėveliams dėkojame už rūpestį ir globą, dovanojame dėmesį, lepiname stipriais apkabinimais, dovanojame mielas smulkmenas ar tiesiog smagiai leidžiame dieną. Tėvelius, iškeliavusius Anapilin, taip pat prisimename, vartome nuotraukų albumus, atgaminame mielus širdžiai prisiminimus.

Artėjant Tėčio dienai gausus būrys trečiokų (mokytojos Filomena Grambienė ir Dainora Garbštienė) bibliotekoje gamino savo tėveliams mielas dovanėles. Edukacinių dirbtuvių „Su meile tėčiui!“ metu gimė puikūs darbeliai: mergaičių – atvirukas „Mano gėlės tau, tėveli!“, berniukų – portretas „Mano tėvelis“. Vaikų darbeliai papuošė mažųjų erdvę. Kviečiame tėvelius apsilankyti, pasigrožėti ir pasidžiaugti!

Danguolė Paliulienė,

Trakų VB Rūdiškių filialo