Lentvaryje pristatyta paroda „Gamtininkas, biologas Tadas Ivanauskas“

Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena! Lentvario bibliotekoje ta proga įvyko parodos apie gamtininką, biologą Tadą Ivanauską pristatymas.

2022 m. minėjome profesoriaus Tado Ivanausko 140-ąsias gimimo metines. Tadas Ivanauskas didelę savo gyvenimo dalį skyrė Lietuvos gyvosios gamtos tyrinėjimams. Obelynė, Žuvinto rezervatas, Kauno zoologijos muziejus, ornitologijos stotis Ventės rage –  tai tik nedidėlė dalis jo darbų. Steigdamas Kauno zoologijos sodą organizavo ekspedicijas į Braziliją, Vidurinę Aziją ir kt. šalis. Kartu su žmona Honorata 1918 m. įsteigė pirmą lietuvišką mokyklą Musteikoje. Nors profesorius gimė 1882 m. Lebiodkos dvare Baltarusijoje, bet visada norėjo būti lietuviu ir išmokti rašyti ir kalbėti lietuviškai, ir tai jam pavyko. 1922 m. buvo vienas Lietuvos universiteto kūrėjų. Profesorius nugyveno iki 1970 m., parašė knygas „Gamtininko užrašai“, „Pasaulio paukščiai“ ir kt.

Parodą pristatė ir atsiminimais apie gamtininką dalinosi buvęs studentas, bendradarbis VU Gamtos fak. dėstytojas, biologas Jurgis Stašaitis ir buvęs Ekologijos instituto mokslo darbuotojas Algimantas Jakimavičius.

Tarp parodos eksponatų rasite ir ornitologo, ekologo Mečislovo Žalakevičiaus dviejų tomų išsamią monografiją „Akademiko Tado Ivanausko fenomenas“, taip pat D. Vailionytės knygą „Honorata“ apie gamtininko žmoną Honoratą Pačkauskaitę-Ivanauskienę. Parodoje eksponuojamos nuotraukos ir leidiniai iš asmeninių archyvų ir Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos.

Parodos pristatyme dalyvavo Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos 9 kl. gimnazistai su biologijos mokytoja Neringa Borovike. Parodą Lentvario miesto bibliotekoje galima aplankyti iki kovo 31 d.

Dalia Bagdžiuvienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vyr. bibliotekininkė