Lentvario vaistinei 130!

Lentvario vaistinei 130!

1892 m., gavus leidimą, dabartinėje Geležinkelio gatvėje buvo atidaryta pirmoji Lentvario vaistinė, kuri šiemet švenčia gražų 130-ą jubiliejų.

Senajai Lentvario vaistinei vadovavo žydų kilmės provizorius vaistininkas M. A. Rut. 1912–1936 m. vaistinės vedėju dirbo A. Lapinas. Jis karo metu žuvo. Iki 1940 m. vaistinė buvo mediniame pastate, šalia dabartinio pašto, kieme, tačiau pastatas karo metu sudegė. Po karo vaistinė įsikūrė buvusiame valsčiaus pastate. 1945–1959 m. jai pradėjo vadovauti Vidtor Lazarevič Rozenšein. 1950 m. į Lentvario vaistinę atvyko dirbti Leokadija Bačkauskaitė (vėliau Remeikienė), kuri dirbo iki 1953 m., mat vėliau buvo paskirta į Daugus. Vidtor Lazarevič Rozenšein išvykus į Lenkiją, pareigas iš jo 1959 m. perėmė sugrįžusi L. Remeikienė.

Leokadijai Remeikienei 2022 m. rugpjūčio 12 d. sukako 91-eri metai, su kuo nuoširdžiai  sveikiname.

Nuo 1966 m. šiame pastate veikia paštas, o vaistinė persikėlė į Lauko g. 12, kur veikia iki šiol.  Senoji Lentvario vaistinė yra vienintelė rajone, kuri ligi šiol ne tik parduoda vaistus, bet ir gamina juos tam tikslui pritaikytose patalpose.

Nuo 1971 m. vaistinės vedėja tapo provizorė Kristina Užumeckienė, kuri čia dirbo ir vadovavo ilgus metus. Lentvario vaistinė visada buvo pirmaujanti Trakų rajone. Senoji vaistinė išugdė šaunių savo srities specialistų. Vaistinėje vienu metu dirbo net iki 13 darbuotojų. Tai ilgametės, visą gyvenimą išdirbusios darbuotojos: sanitarė-fasuotoja J. Ostrovskaja, farmacininkė-technikė Z. Uzelo, provizorė J. Abaravičienė, V. Kašinskienė, V. Janušauskienė, A. Truncaitė, J. Genrich, O. Aliukonienė, buhalterė D. Bruzgulienė ir daugelis kitų šaunių specialistų, dirbusių vaistinėje per šiuos ilgus gyvavimo metus.

Iki 1994 m. Lentvaryje buvo tik viena vaistinė, todėl visi lentvariečiai ir net iš kitur atvykusieji naudojosi jos teikiamomis paslaugomis.

Šiuo metu Lentvaryje veikia penkios vaistinės. Nuo 1997 metų senosios vaistinės direktore tapo ir ligi šiol dirba  Margarita Sinicienė.

Jubiliejaus proga sveikiname senosios Lentvario vaistinės darbuotojus ir linkime, kad kiekviena nauja diena jums dovanotų begalę nuostabių dalykų: pamatyti, pajausti ir viską apglėbti…

Daugiau įdomių faktų, nuotraukų apie Lentvario vaistinę ir jos darbuotojus sužinosite ir pamatysite virtualioje apžvalgoje Trakų viešosios bibliotekos Youtube kanale:

 

Rūta Minkevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika