Advento vainikas – tai dar vienas artėjančių švenčių simbolis. Jis labai svarbus šiam laikotarpiui ir yra ne šiaip vainikas – jis turi tam tikrą prasmę ir reikšmę.
Advento vainikas pirmą kartą uždegtas buvo dar XIX a. Jie dažniausiai būna apskritimo formos, o tai žymi amžinybę ir vienybę, taip pat reiškia negęstančią saulę. Pats vainikas taip pat simbolizuoja ir ištikimybę. Dar viena įdomi advento vainiko reikšmė – tai pergalės ženklas, jis tarsi primena ir simbolizuoja, kad gimęs Kūdikėlis Jėzus atneša šviesą, taiką ir ramybę.
Belaukiant advento, lapkričio 23 d. Dusmenų bibliotekoje įvyko edukacija „Advento vainikas kitaip“. Tiek vaikai, tiek ir suaugusieji, pasitelkę savo fantaziją ir kūrybiškumą, dėliojo, klijavo vainikus. Šį kartą jam pagaminti buvo panaudota gamtinė medžiaga: kankorėžiai, gilės, graikinių riešutų kevalai bei visžalių krūmų šakelės. Na, o į parsineštus vainikus visiems, prasidėjus adventui, beliko įstatyti po 4 žvakeles ir ramiai jas deginti visas keturias savaites, laukiant Kristaus gimimo. Beje, tos keturios žvakelės taip pat turi reikšmę. Pirmoji yra pranašo žvakė, antroji – Betliejaus, trečioji – piemens, ketvirtoji – angelo.
Adventui pasiruošta. Nuoširdžiai dėkoju visiems edukacijos dalyviams, linkiu jums ir jūsų namams ramaus advento bei jaukių ir gražių šv. Kalėdų laukimo.
Rima Voverytė,
Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų padalinio vyr. bibliotekininkė
Komentarai