Kulinarinė popietė

Artėjant pačioms laukiamiausioms ir gražiausioms metų šventėms – Šv. Kūčioms ir Kalėdoms, norom nenorom galvojame, ką padovanoti savo artimiesiems, kuo juos pradžiuginti, bet ne ką svarbesnė ir aktualesnė problema – ką pateikti ant šventinio stalo. Ta proga Trakų viešojoje bibliotekoje lapkričio 20 d. vyko kulinarinė popietė „Kūčių ir Kalėdų vaišės“. Apie tradicinius Kūčių ir Kalėdų patiekalus papasakojo ir įdomiais receptais pasidalino Jolanta Veličkienė.

Jolantamaisto technologė, technologijų edukologė, gimusi Trakuose. Trakų krašte žinoma konditerijos ir kulinarijos meistrė, turinti subtilų skonį, išleidusi savo receptų knygą „Senos ir naujos tradicijos virtuvėje“, kuri buvo pristatyta Trakų viešojoje bibliotekoje prieš 3 metus.

Trumpai papasakojusi apie lietuviškų Kūčių patiekalų tradicijas, maloniai nustebino susirinkusius žinia, kad lietuviškų Kūčių vaišių stalas turi mažiausiai kalorijų, tad galime drąsiai valgyti, tik nepamiršti saiko. Susirinkusiems Jolanta pasiūlė net 15 įvairiausių tradicinių švenčių patiekalų receptų, kuriuos pati yra išbandžiusi ir pagerinusi kitokiais, nei įprasta, ingredientais. Susirinkusieji domėjosi patiekalų gamybos subtilybėmis, patiekalų gaminimo būdais.

Popietės dalyviai gavo puikius Kūčių bei Kalėdų patiekalų receptus, o renginio pabaigoje Jolanta Veličkienė visus pavaišino savo keptais kūčiukais, kurių receptas irgi buvo pasiūlytas susirinkusiems. Taip pat, norintieji galėjo įsigyti kulinarės knygų. Popietės dalyviai dėkojo už puikų renginį ir siūlė susitikti prieš Šv. Velykas. Jolanta Veličkienė sutiko susitikti su bibliotekos lankytojais ir prieš Šv. Velykas bei pasidalinti savo puikiais receptais.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė