Knygų Kalėdos su knyga ir poezija

Trakų viešoji biblioteka kasmet, švęsdama Knygų Kalėdas, organizuoja tradicinę knygų mugę. Knygų Kalėdos visuomet dovanoja džiaugsmą bibliotekoms ir jų skaitytojams.

Knyga – tai puikiausia dovana ir dideliam, ir mažam, tad apsilankiusieji knygų mugėje galėjo įsigyti įvairiausių knygų. „Baltų lankų“ leidykla, eilę metų bendradarbiaujanti su Trakų viešąja biblioteka, pasiūlė ne tik populiariausių ir naujausių knygų leidyklos kainomis, bet ir daug leidinių su nuolaida. Savo knygų naujienomis taip pat dalijosi leidyklos „Andrena“ ir „Raidynėlis“.

Knygų mugės dieną taip pat tradiciškai kviečiame į susitikimą su rašytoju. Šiemet bibliotekoje su naujausia knyga lankėsi žinoma poetė, žurnalistė, ilgametė Lietuvos politinė bei visuomenės veikėja, buvusi Seimo narė – Dalia Teišerskytė. Susirinkusiems klausytojams autorė pristatė savo 15-ąją poezijos knygą „Paskutinių lapų išleistuvės“. Knyga iliustruota Trakų krašto dailininko Dariaus Kairaičio tapybos darbais. Renginyje dalyvavo D. Teišerskytės buvusi padėjėja, ilgametė Seimo darbuotoja, šiuo metu Vilniaus apygardos teismo kanclerė Agnė Silickienė.

Šilto ir jaukaus susitikimo metu poetė pasidalino savo vaikystės prisiminimais. Pirmąjį eilėraštį žinoma moteris parašė tremtyje, Sibire, būdama septintokė. Susigaudyti literatūros pasaulyje jai padėjo rusų kalbos mokytoja, talentingai lietuvaitei parūpindavusi uždraustų knygų. Būdama gabi ir aktyvi, grįžusi į Lietuvą, ji siekė savo svajonių, kurias lengviau galėjo įgyvendinti Lietuvai atgavus Nepriklausomybę.

„Paskutinių lapų išleistuvės“ – penkioliktoji Dalios Teišerskytės knyga. Joje 7 skyriai ir 77 eilėraščiai. Šioje poezijos knygoje poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos vertinimu, liko ištikima savo braižui – jos eilėraščiuose vyrauja jausmingumas, nuoširdumas, prasmingos, įsimenančios metaforos, meilė gyvenimui. Autorė skaitė eiles iš naujausios knygos, dalijosi mintimis apie kūrybą, pomėgius, darbą Seime, atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Poetė parašė puspenkto šimto tekstų, virtusių dainomis. Sunkiausiai, pasak pašnekovės, kurti pagal iš anksto parašytą muziką. Viešnia pristatė ir naujausią savo CD „Aš sugrįšiu“ – tai  penktasis įgarsintas jos kūrinių rinkinys. Vienoje jo dalyje yra skaitomos D. Teišerskytės eilės, kitoje skamba mūsų šalies estrados žvaigždžių atliekamos dainos.

Susitikimo metu vakaro dalyviai galėjo betarpiškai pabendrauti su autore, įsigyti pristatomą knygą su autografu ir naujausią kompaktinėje plokštelėje išleistą D. Teišerskytės dainų ir eilėraščių rinkinį „Aš sugrįšiu“. Autorė savo knygą padovanojo ir Trakų viešajai bibliotekai. Kviečiame skaityti.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė