Katinas Kukulis padėjo kurti šventinę nuotaiką Onuškio eglutės įžiebimo šventėje

Dar vieni metai apsisuko ratu ir Onuškio miestelio aikštėje sužibo Šventinė Eglė, kuri džiugins tiek svečius, tiek čia gyvenančius.

Klausiu savęs, ar visur suspėjau, ar viską padariau, visus aplankiau? Žinokite, kad ne... Taip gyvenimas įsuko į greičio ratą, kad čia rytas, o tuoj žiūrėk ir vakaras... Bet džiaugiuosi kiekviena diena, kuri išaušta ir vėl mane įsuką į tą ratą, kuriame aš vis atrandu kažką naujo, kažką nepaprasto, bet tokio mielo ir brangaus, kad net brangiausios dovanos nublanksta.

Taip ir atkeliavo sniegą tyliai berdama, gražią pasaką sekdama, užsispyrusi žiema... Zuikiai kailiukus pakeitę, vakar Onušky uodegytes kraipė. Ir katinas „Kukulis“ tyliai, vangiai po pusnynus braidė, o kai nieks nematė, slaptą receptų knygą rašė. Dainomis ir šokiais jie Kalėdų Senelį šaukė, o prišaukę – sandėrį sudarė, kad kitąmet nykštukai ilsėsis, o Senelio padėjėjas bus Zuikis ir katinas „Kukulis“. Zuikelis iš laimės savame kailyje netilpo, o katinėlis pamąstęs, pasirąžęs, pagalvojo, kad kur kas geriau žmonių namuose prie židinio, bet negražu atsakyti Seneliui, todėl ir jis šypsodamas letenėlę spaudė ir visko uoliai klausės. Kas eilėraščius sakė, kas daineles dainavo, tas ir dovanėles gavo. Kai Senelio maišas ištuštėjo, fotosesija prasidėjo. O tada visi laisvai, kas palinkęs, kas pritūpęs ar akis išpūtęs, objektyvui vaipės ir naujas istorijas kūrė...

Nuoširdžiausiai dėkoju Trakų kultūros rūmų Onuškio padaliniui už pakvietimą prisijungti, kuriant šventišką renginio nuotaiką. Kiekvienais metais mano vaidmuo vis gražėja ir gražėja, kas ten žino, gal kada ir princese pavirsiu. Žinau, kad jau sakiau, bet dar ne kartą pasakysiu, kad Jūs visi nuostabūs.

Ačiū visiems ir kiekvienam atskirai.

Inga Gackienė,

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio padalinio vyr. bibliotekininkė