Jau gyvename šv. Kalėdų laukimu

Šiais metais žiema vėluoja, saulutė kada ne kada šypteli ir vėl pasislepia. Dienos darganotos ir niūrios. O taip norisi daugiau šviesos ir daugiau spalvų. Ir tuomet visi ima puoštis ir puošti eglutes, nes viena labiausiai laukiamų švenčių – Kalėdos – visai netoli. Šios Kalėdos ypatingos, nes Trakai jau iškilmingai atvėrė vartus 2020 metų Lietuvos kultūros sostinei.

Gruodžio 14 d. Tiltų bibliotekos skaitytojai pakviesti į literatūros popietę ir kūrybinius užsiėmimus „Kai ateina Kalėdos“, skirtus akcijai „Knygų Kalėdos“, iš popieriaus ir eglės šakelių pagamino kalėdinį varpelį, jį papuošė baltais angeliukais ir kultūros sostinės logotipu. Taip pat kiekvienas dalyvis iš popieriaus sukūrė įvairių spalvų eglutes, taip pripildydami biblioteką spalvų žaismo. Kartu perskaitėme Aurelijos Čeredaitės knygą „Eželio Kalėdos“, kurioje berniukas supažindina, kaip jie su mama ruošiasi Kūčioms, kokius patiekalus gamina, kaip užkloja stalą, paseka mamos pasakas apie Kūčių naktį prabylančius gyvulius, Kalėdų Senelio laiškus vaikams, eglutės puošimą ir eželio sukurtus eilėraštukus draugams su prašymais Kalėdų Seneliui. Taip pat skambėjo vaikų poetės Zitos Gaižauskaitės lyriški eilėraščiai iš knygutės „Kalėdų žvaigždelė“ apie eglutę, Kalėdų Senelį ir žiemą. Kartu prisiminėme, kad Kalėdos – tai saulės grįžimas į ilgėjančią ir šviesėjančią dieną ir trumpėjančią naktį, kad krikščioniškajam pasauliui – tai kūdikėlio Jėzaus gimimo diena. Nepamiršome ir saldžių dovanėlių.

Tad pasipuošę, su naujomis viltimis ir svajonėmis, jau gyvename sniego baltumo ir žiemos švenčių laukimu.

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos