Edukacinė pamoka „Paukščiai šalia mūsų“

Pavasaris – puikus metas pasidomėti aktyviausiais jo šaukliais – paukščiais. Kokių paukščių galime sutikti Rūdiškėse? Kieno giesmes galime išgirsti nė neišėjus iš namų, čia pat, pro savo langą? Apie viską papasakojo kovo 17 d. Rūdiškių bibliotekoje apsilankęs ornitologas Gediminas Petkus.

Gediminas, kaip pats sakė, dirba šimtą darbų: turi pareigų Lietuvos ornitologų draugijoje, veda edukacinius užsiėmimus vaikams, sudaro ornitologinius takus, fiksuoja paukščius vaizdo įrašuose, atlieka įvairius tyrimus, apskaitas, atlieka paukščių ir jų gyvenamosios vietos apsaugos darbus ir, žinoma, nuolat stebi paukščius.

Trečiokai su mokytoja Dainora Garbštiene sužinojo, kad ornitologą ar paukščių stebėtoją gamtoje galima atpažinti iš kabančių žiūronų ant kaklo. Su jais jie niekada nesiskiria. Beje, tuos žiūronus vaikai taip pat galėjo pasimatuoti ir išbandyti po susitikimo.

Edukacinėje pamokoje vaikai taip pat sužinojo, kokie paukščiai gyvena šalia mūsų, kuo jie maitinasi, kaip suka lizdus, apžiūrėjo įvairius inkilus, klausėsi paukščių balsų. Pamokos metu vaikams buvo pristatytas dirvinis vieversys, pempė, gandras, strazdas, zylė, varnėnas, pelėda, varna ir kiti. Beje, apie varną. Kas galėjo pagalvoti, kad jos pasižymi aukštu intelektu. Pvz., pilkoji varna geba iš dangtelių pasidaryti snieglentę ir ja čiuožti stogais, atsidaryti indelį, gudriai išgliaudyti riešutą.

Pateiktuose vaizdo reportažuose ornitologas mokė vaikus, kaip atskirti paukščius iš išvaizdos, balso, plunksnų. O kur dar naudinga informacija apie inkilus, juk kiekvienam paukščiui tinka skirtingas.

Valandėlė prabėgo kaip vienas mirksnis. Norintiems sužinoti apie magišką paukščių pasaulį, siūlome apsilankyti Gedimino projekto „Pažinkime Paukščius Drauge“ puslapyje, kuris yra „Facebook“ ir „Youtube“ platformose, bei svetainėje www.pazinkpaukscius.lt.

Danguolė Paliulienė

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyr. bibliotekininkė