Dusmenų bibliotekoje lankėsi dzūkų tarmės puoselėtojas – Juozas Žitkauskas

Kovo 29 d. Dusmenų kaimo bibliotekoje lankėsi poetas, rašytojas, leidėjas, kultūros vadybininkas, dzūkų tarmės puoselėtojas – Juozas Žitkauskas, kuris dar yra dviejų asociacijų – „Vilniaus dzūkuliai“ bei „Slinktys“ pirmininkas, taip pat Grigiškių kultūros centro projektų vadovas, cikrinis dzūkas.

Rašytojas Dusmenyse lankėsi pirmą kartą, bet, anot jo, dar tikrai apsilankys, ir ne kartą.

Susitikimas prasidėjo „Dzūkų kalendorių“ pristatymu. Svečiui leidus, apie tai, kaip jie atrodo ir kas juose parašyta, trumpai apibūdino bibliotekininkė Rima. Vėliau pats autorius papasakojo, kodėl ėmėsi kalendoriaus leidimo, o buvo taip, kad nuėjęs į knygyną nusipirkti kalendoriaus, jis nerado sau tinkamo, taip ir gimė ši mintis. Džiugu, kad 2019-iems metams išleisti net du kalendoriai, stalinis ir sieninis.

Vėliau svečias pristatė kitą savo kūrybą – eilėraščių knygą „Budintis kalendorius“ (2014), leidinį dzūkų tarme „Sakyciniai ir pilniavociniai“ (2018) bei knygą „Varėnos krašto dienoraščiai“ (2019). Visas šias knygas dovanojo Dusmenų bibliotekai.

Aišku, maloniausia buvo klausyti poeto skaitomų eilių dzūkiška tarme, ir kaipgi nebus miela, dzūkui dzūko paklausyt. Džiugu, kad vis tik yra žmonių, tokių kaip J. Žitkauskas, kuriems ne tas pats, „kap šnekėc“ ir kas bus su „dzūkišku šneku“?

Ačiū svečiui už įspūdingai paskaitytus eilėraščius, geras emocijas, bibliotekai dovanotas knygas, o visiems klausiusiems dovanotus 2019 metų kalendorius. Iki kitų susitikimų!

Rima Voverytė,

Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų filialo vyr. bibliotekininkė