Balta kaip gulbė – vienintelė rajone

Puikios naujienos onuškiečiams – Trakų rajono savivaldybės administracija 2018 metais finansavo Onuškio bibliotekos atnaujinimo ir remonto darbus.

Po remonto lankytojus biblioteka pasitinka jaukia ir modernia aplinka. Bibliotekos interjeras iškirtinis. Dominuoja balta spalva su juodais akcentais. Pakeistos knygų lentynos, naujos modernios ir ergonomiškos kėdės lankytojams, sulankstomi stalai, baltos žaliuzės ant langų. Įrengtas jaukus ir žaismingas kampelis mažiesiems skaitytojams. Čia knygelės sudėtos į naujas baltas dėžes ant ratukų. Nauji staliukai baltai ir juodai dryžuoti kaip zebrai. Kilimėliai nuspalvinti žaismingais piešiniais.

„Balta kaip gulbė“, – sako renovacijos iniciatorė, Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Banevičienė.

Džiaugiamės, kad rajono administracijos vadovai rūpinasi kaimo kultūros ir inovacijų židiniu – biblioteka. Gyventojai mielai lankosi modernioje bibliotekoje, skaito knygas ir spaudą, domisi kultūros aktualijomis, dalyvauja renginiuose.

Bibliotekoje yra galimybė naudotis naujausiomis technologijomis. Yra nemokamas internetas, lankytojams skirti keturi modernūs kompiuteriai. Bibliotekos lentynos periodiškai papildomos naujomis knygomis. Lankytojai gali skaityti rajoninius ir respublikinius laikraščius bei populiarius žurnalus. Biblioteka įsikūrusi gyventojams patogioje vietoje. Šalia paštas, seniūnija, pirminės sveikatos priežiūros centras, kultūros centras, kelios parduotuvės. Tvarkydami savo reikalus, gyventojai tuo pačiu užsuka ir į biblioteką.

2019 metais bibliotekoje planuojame daug įvairių renginių. Ruošime įvairias parodas, kursime ir skaitysime eiles, dainuosime. Ruošime arbatėles, dalinsimės kulinariniais ir sveikatinimosi receptais. Su vaikais žaisime stalo ir judriuosius žaidimus, seksime pasakas, lipdysime ir kitaip linksminsimės. Laukiami visi: maži ir dideli, jauni ir vyresni, laimingi ir ieškantys laimės, įsimylėję ir dar ieškantys meilės, o svarbiausia – mylintys knygas.

Vlada Valakevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė