Balandžio 18 d. Trakų viešojoje bibliotekoje įvyko žiemos-pavasario sezono „Auksinio proto“ pusfinalis – harmoningas, kaip ir visas sezonas, šis žaidimas ir vėl nepaliko prošvaisčių „Išmaniųjų protų“ konkurentams – šio sezono lyderiai, iš didžiosios L, ir vėl buvo pirmi.
Iš viso surinkę 76 taškus, „Išmanieji protai“ drauge su komanda „Rotorius“ teisingai atsakė į ketvirtojo turo „bonus“ klausimą apie Richardo Wagnerio muzikinę dramą „Nybelungų žiedas“. „Rotorius“ šešiais taškais atsiliko nuo lyderių, ir užėmė antrąją vietą. Trečioje vietoje su 62 taškais atsidūrė jėgas atgavę „Trakai United“, o ketvirtoje – komandos narių gretas praretinę „Baikit, nemanau!“ su 56 taškais.
Pusfinalio žaidime komandoms teko audio turas apie moteriškus vardus, paslėptos sąsajos apie Kovo 11-osios Akto signatarus, lietuvių kalbos naujadarus ir žiedus.
Šio sezono finalas vyks Balandžio 25 d. 18.30 val.
Kad ir kaip neįtikėtinai tai skambėtų, Jūs vis dar galite atvykti pažaisti kartu su mumis. Nugalėti jau nepavyks, bet proto mankšta ir geras laikas garantuotas!
Augustas Horchas savo veiklą pradėjo dar 1899 metais, o jo kompanija taip ir vadinosi – „Horch“, tačiau 1909 metais jis buvo išmestas iš savo paties įkurtos įmonės. Negana to, teismas nusprendė, kad firmos pavadinimas „Horch“ priklauso ne jam, o kompanijai. Buvo imtasi spręsti pavadinimo klausimą Franzo Fikentscherio namuose, kur jo sūnus mokėsi lotynų kalbos. Vykstant diskusijai F. Fikentscherio sūnus pakilo iš vietos ir tarė: „Tėve – Xatur et altera pars… Ar nebūtų naudinga pavadinti įmonę „X“, o ne „Horch“?“. Koks žodis paslėptas po X, jeigu įmonė taip vadinasi iki šiol?
ATSAKYMAS:
AUDI. Vėlgi reikia atkreipti dėmesį į turo temą. Franzo sūnaus žodžiai „audiatur et altera pars“ reiškia „tebūnie išklausyta ir antroji pusė“ (Senekos žodžiai). „Audi“ lotyniškai reiškia „klausyk“ – tą patį, ką ir „horch“ reiškia vokiškai. Taip buvo nuspręsta pasirinkti lotyniškąjį pavadinimą
KLAUSIMAS:
Baltijos moterų krepšinio lygos ir Lietuvos moterų futbolo asociacijos prezidentės mergautinė pavardė yra Stankevičiūtė. Vienoje iš savo knygų ši moteris save palygina su Meryl Streep vaidmeniu 2011 metų filme, tik šiek tiek adaptuodama titulą lokaliam regionui. Kas ši moteris?
ATSAKYMAS:
KAZIMIRA PRUNSKIENĖ. Prunskienė yra socialinių mokslų daktarė, akademikė, vadovaujanti nemažai daliai įvairių organizacijų, tarp jų ir sporto. Meryl Streep 2011 metais suvaidino filme „Iron Lady“ („Geležinė Ledi“ – filmas apie Margaret Thatcher), o Prunskienė parašė knygą „Gintarinės Ledi išpažintis“ (dėl to klausime paminėta, jog titulą ji adaptavo lokaliam regionui).
KLAUSIMAS:
Graikų filosofas Pitagoras draudė nešioti žiedus ant rankų, kadangi jie kaip mazgai įkalina kūne JĄ. „JI“ – be kita ko – 1990 metais įkurta ir iki šiol gyvuojanti lietuvių muzikos grupė. Kas JI?
ATSAKYMAS:
SIELA. Pitagoras draudė nešioti žiedus, nes tikėjo, kad žmogaus siela į kūną patenka per pirštų galiukus, o mūvimi žiedai trukdo tą padaryti. 1990 metais Lietuvoje susikūrė gotikinio roko grupė „Siela“, kuri groja iki šiol.
Bendrosios įskaitos rezultatai po 14 žaidimo turnyrų:
Komanda „Išmanieji protai“ – 926 taškai;
Komanda „Baikit, nemanau!“ – 733 taškai;
Komanda „Trakai United“ – 548 taškai;
Komanda „Rotorius“ – 432 taškai.
Gintarė Tamašauskaitė,
Trakų viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė
Komentarai