Atidaryta respublikinio tapybos plenero „Lentvaris kitaip“ dalyvių paroda

Atidaryta respublikinio tapybos plenero „Lentvaris kitaip“ dalyvių paroda

 Lentvario miesto bibliotekai toliau vykdant projektą „Interaktyvus Lentvaris OR-2“ rugsėjo 9 d. atidaryta respublikinio tapybos plenero „Lentvaris kitaip“, vykusio liepos mėnesį, dalyvių darbų paroda.

Joje pristatyta dešimties menininkų – Astos Radimonienės (Lentvaris), Adelės Eidėjutės-Kasputienės (Lentvaris), Romo Žmuidzinavičiaus (Lentvaris), Ksaveros Klumbytės (Lentvaris), Anatolijaus Ščiogolevo (Vilnius), Jono Lenkučio (Vilnius), Ojaro Mašidlausko (Vilnius), Angelės Šakalienės (Vilnius), Arūno Miliuko (Vilnius), Aldonos Ragelskienės (Širvintos) – 18 tapybos darbų (plačiau: https://www.trakubiblioteka.lt/lt/visos-naujienos/respublikinis-tapybos-pleneras-lentvaris-kitaip/8718).

Visi kūriniai skirtingi, bet juos vienija Lentvario tematika. Ši paroda – tai kelionė po Lentvario miestą ir jo lankytinus objektus. Dailininko Anatolijaus Ščiogolevo akvarele nutapytame paveiksle „Rytas Lentvaryje“ pavaizduotas ankstyvas rytas parke. Angelės Šakalienės darbuose „Madona“, „Lentvario koplytėlė“ vyrauja religijos motyvas. Adelės Eidėjutės-Kasputienės kūriniai „Prie Graužio ežero“ „Lentvario Klevų alėja vakare“ nukelia mus prie vandens ir pagrindinės miesto gatvės. Asta Radimonienė į įprastas mums vietas žvelgia kitu kampu. Visa tai atsispindi jos paveiksluose „Vandens bokštas. Parkas“, „Paskubėk močiute. Lentvario bažnyčia“. Tapytojo Romo Žmuidzinavičiaus darbai „Praeities sargas“ ir „Dvaro sargai“ yra susiję su grafų Tiškevičių dvaru, o jų pavadinimai sako, kad reikia stengtis išsaugoti šį dvarą ir ateities kartoms. Širvintiškė Aldona Ragelskienė pasirinko tapyti Lentvario bažnyčią, nes šie maldos namai yra ta vieta, kur susiburia, susivienija žmonės, vyksta šventės. Ojaro Mašidlausko darbuose „Lentvagis“, „Laukime“ atsispindi miesto istorija. Arūno Miliuko paveiksle „Lentvario miražai“ dvaro rūmų bokštas paskęsta miraže. Jono Lenkučio nutapytuose darbuose lankytojai išvysta Lentvario bažnyčią ir čiurlenantį upelį. Lentvarietės Ksaveros Klumbytės paveikslas „Nostalgija“ vaizduoja dvaro rūmų bokštą. Menininkei tai yra ne tik dvaras, bet ir kažkada buvusi darbo vieta, kai rūmuose buvo įsikūręs fabrikas „Kilimai“.

Parodos atidaryme dalyvavo lentvariečiai ir miesto svečiai, taip pat sulaukta ir garbių svečių. Dėkojame atvykusiam LR Seimo nariui Kęstučiui Vilkauskui, kuris kiekvienam menininkui įteikė atminimo dovanas. Taip pat pasidžiaugti menu ir pasveikinti kūrėjų atvyko ir Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Kietavičius.

Paroda Lentvario miesto bibliotekoje bus eksponuojama iki spalio 7 d. Spalio 9 d. ji bus pristatyta Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė.

 

Dalia Bagdžiuvienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vedėja

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Atrasti iš naujo
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt