4-asis „Auksinio proto“ žaidimas Trakų viešojoje bibliotekoje

Kovėsi ir rungėsi keturios komandos,

Miklino protus ir juokus laidė.

Tačiau „Titnaginiai kirvukai“ ir „Protorius“ sužaidė taikliau

Juk dvigubą pergalę švęsti smagiau!

Visą žaidimą „Titnaginiai kirvukai“ ir „Protorius“ nenusileido vieni kitiems, tad ir pergale draugiškai pasidalino. Sveikiname nugalėtojų komandas! „Išmanieji protai“ liko tretieji, „Trakai kaip kurortas“ – ketvirtieji.

Dalyviai pirmajame ture atsakinėjo į mišrius klausimus, antrajame – bandė įminti muzikos kūrinių paslaptis, trečiajame – spėliojo tarptautinių organizacijų pavadinimus, ketvirtajame – bandė įsijausti į piratų vaidmenis, o penktajame – savo išmintį demonstravo atsakinėdami į įvairius klausimus.

Susitiksime po savaitės penktajame protmūšyje!

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Viename interviu paklaustas, kaip atsirado jų grupės pavadinimas, grupės lyderis pasakojo, kad dėl to kaltas buvo cigarečių deficitas. Kaip vadinasi ši lietuvių grupė?

ATSAKYMAS: BIX. 2014 metais Saulius Urbonavičius-Samas davė interviu, kuriame buvo paklaustas apie „BIX“ grupės pavadinimo kilmę. Atlikėjas teigė, kad tai buvo kaip ir pokštas – kadangi trūko cigarečių, jie rinko nuorūkas (kurias šiaulietiškai vadino bikais), todėl tai ir tapo grupės pavadinimu – „biks“ jiems atrodė negražu, todėl vietoj lietuviškų „ks“ užrašė „x“ – visa tai galima išgirsti nuorodoje esančiame interviu.

Šaltinis: https://tv.lrytas.lt/zinios/pramogos/2014/05/12/news/s-urbonavicius-samas-atskleide-kaip-atsirado-bix-pavadinimas-158762/

KLAUSIMAS: Amerikietiško folkloro puslapyje pasakojama apie vienoje fermoje gimusį gyvūnėlį, kuris augdamas įprato visur sekioti savo šeimininkę Mildred – vieną savaitgalį net nusekė paskui ją į miestą ir užklydo į vieną įstaigą, tačiau, atvirkščiai nei teigia vienas lietuviškas posakis, tam tikros vietos nepasiekė. Kurios vietos?

ATSAKYMAS: ALTORIAUS. Gyvūnėlis, apie kurį kalbama klausime, yra kiaulė, vieną sekmadienį su šeimininke atklydusi į bažnyčią. Priešingai nei teigia lietuviškas posakis „įleisk kiaulę į bažnyčią, tai ir ant altoriaus užlips“, kiaulė ant altoriaus neužlipo ir elgėsi gana gražiai.

Šaltinis: http://americanfolklore.net/folklore/2009/08/the_pig_that_went_to_church.html

Primename, jog 2019 metų pavasario sezonas tęsis nuo sausio 15 d. iki balandžio 30 dienos, tad dalyvių lauks net 16 žaidimų. Dalyvaudami gyvuose žaidimuose dalyviai turi progų iškovoti kelialapių ir į televizinį žaidimą su Arūnu Valinsku ir Andriumi Tapinu. Taip pat sezono pabaigoje geriausios komandos iš įvairių miestų atrenkamos į didįjį žaidimo finalą, kuris šiais metais vyks gegužės 11 d. Tad azarto čia tikrai netrūksta!

Viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose sezono turnyruose. Primename, kad pagal taisykles, 2 prasčiausi žaidimai sezono pabaigoje neįtraukiami į bendrą taškų įskaitą. Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos galimo sukčiavimo priemonės draudžiamos!

Tad jei esi smalsus, daug žinai, turi puikų draugų ratą – registruok komandą, dalyvauk ir mankštink protą! Jei komandos neturi, registruokis pats ir prisijunk prie naujokų komandos!

Registruotis galite www.auksinisprotas.lt, tel. (8 528) 55 461 arba el. paštu a.narbutiene@trakubiblioteka.lt

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė