Trakiečiams pristatyta unikali „Šeimos knyga“

Trakų viešojoje bibliotekoje pristatyta įdomi ir neeilinė knyga – pirmoji tokia Lietuvoje – daugiafunkcinė dovaninė „Šeimos knyga“, skirta visiems, siekiantiems auginti sveikesnius ir gabesnius vaikus.

Knygos autorė Lolita Piličiauskaitė-Navickienė šią knygą skyrė net 4 skaitytojų grupėms: besilaukiančioms mamoms, mažus vaikus auginantiems tėvams, seneliams ir ankstyvojo ugdymo pedagogams. Tai – vadovėlis, paremtas nėščiųjų ir kūdikių muzikinio ugdomojo sveikatinimo mokyklėlės „Sveikutis“ keturiolikos metų praktine darbo patirtimi, papuoštas puikiomis, vienos žymiausių Lietuvos grafikių – Rūtos Čigriejūtės – specialiai šiai knygai sukurtomis iliustracijomis, turintis 71 dainos virtualų audio priedą ir skirtas perduoti iš kartos į kartą.

Pristatymo metu autorė labai išsamiai supažindino su moksliniu šios knygos pagrindu – su atliktais prenatalinio ir ankstyvojo muzikinio ugdomojo sveikatinimo tyrimais ir savo pačios ilgamete patirtimi – bei pateikė praktinių patarimų, kaip taikyti knygoje aprašytus metodus. Įrodyta, kad motinos dainavimas ir bendravimas su dar po širdimi esančiu savo mažyliu – kūdikio intelekto formavimosi pagrindas. Šioms mintims paantrino ir p. Lolitos veikla pasidžiaugė viena vakaro viešnių, į pristatymą atvykusi su dviem savo vaikučiais, ugdytais vadovaujantis „Šeimos knygoje“ aprašytais metodais.

Tiesa, Lolita Piličiauskaitė-Navickienė ne vienintelė knygos autorė. Šią knygą ji rašė su sūnumi – kompozitoriumi ir biologu Albertu Navicku ir a. a. savo tėčiu – prof. habil. dr. Albertu Piličiausku. Trys kartos – mama, sūnus ir senelis prisidėjo prie, – pasak Šiaulių universiteto Edukologijos ir psichologijos katedros profesorės, socialinių mokslų daktarės Daivos Malinauskienės, – vieno iš originaliausių darbų, pastaruoju metu parengtų Lietuvoje. Įrašant knygos audio priedą taip pat dalyvavo gausus būrys žmonių – 71 dainą kartu su autore įrašinėjo fleitininkė Justina Orlovskytė, kanklininkė Lijana Venslovienė, kompozitorius Albertas Navickas, garso režisierė Eglė Jarmolavičiūtė.

L. Piličiauskaitė-Navickienė pasakojo, kiek pastangų prireikė ir kokį kelią nuėjo šis leidinys, kol pateko skaitytojui į rankas. „Šeimos knyga“, ko gero, nebūtų išvydusi dienos šviesos be kitos, daugeliui jau gerai žinomos autorės knygos, – „Angelų kalva“, mat dalis lėšų, gautų pardavus „Angelų kalvos“ albumus, buvo panaudotos šio leidinio atsiradimui. Tačiau nenorėdama iš to pasipelnyti („Angelų kalvos“ knyga buvo parengta iš aukų), Lolita dalį „Šeimos knygos“ tiražo išdovanojo: šiai dienai padovanota per 120 knygų, iš jų – 55 organizacijai „Gelbėkit vaikus“. Taip autorė įgyvendina ir vieną iš savo siekių – šviesti visuomenę ir skleisti žinią kuo plačiau, kad „Šeimos knyga“ taptų prieinama kuo platesniam žmonių ratui, kurie galėtų ja naudotis ir pajusti nepaprastą muzikinio ugdymo naudą.

Kaip sako pati Lolita, „rašiau ir svajojau prisidėti prie kilnaus siekio: lai muzika padeda gimti Lietuvoje sveikesniems ir gabesniems vaikams, lai šeimos vertybės būna saugomos ir kaupiamos, lai namuose ir darželiuose skambančias dainas papildo naujas, tautines vertybes puoselėjantis vaikiškas repertuaras, o pasakos – lai ne gąsdina, bet uždega pozityvumu. Sako, kad svajonės pildosi...“.

Tad nuoširdžiai kviečiame susipažinti su „Šeimos knyga“ Trakų viešojoje bibliotekoje. Puikia dovana vestuvių, krikštynų, gimtadienio ar kitomis progomis galinčią tapti knygą čia pat bibliotekoje galėsite ir įsigyti.*

Edita Loiba, Trakų viešoji biblioteka

*Bibliotekoje knygą galite įsigyti už specialią kainą (pigiau nei internetu) - 30 Eur.