Riešutortas

Kovo 12 dieną Rūdiškių biblioteka pakvietė gimnazijos pirmokus (mokytoja Danguolė Petkelienė) į susitikimą su rašytoju Benu Bėrantu ir iliustruotoja Vilija Kvieskaite pasikalbėti apie svarbius dalykus. Jauni ir charizmatiški jaunuoliai pristatė savo pirmą išleistą knygą „Riešutortas“. Kvepiančią riešutais ir vaikyste istoriją 2017 metais išleido leidykla „Nieko rimto“.

Rašytojas Benas knygoje save pristato linksmai: „Mėgstu rašyti (kai netingiu) ir tingėti (kai nerašau)“. Jo svajonė – turėti tortų kepyklėlę, kad galėtų pavaišinti visus, kurie skaito knygas. Ko gero neatsitiktinai ir knyga pavadinta „Riešutortu“.

Knygoje apstu spalvingų veikėjų – tai ir ketverių Varniukas Kirnis, mėgstantis skraidyti padebesiais užsimerkęs, ir beveik penkerių Voveriukas Tiklis, labiausiai mėgstantis gliaudyti riešutus, Mama Voverė, mėgstanti kojomis šiurenti rudeninius lapus, dantų daktaras Meškinas Bubilas, mėgstantis romantiškus saulėlydžius, inteligentiškoji Lapė Lazdūna, mėgstanti penkių valandų trukmės spektaklius ir Kiškis Baubas, mėgstantis klausytis žemais dažniais dūzgiančių bičių.

Graži ir pamokanti istorija apie tai, kaip blogį nugalėti gerumu, paaiškinanti kas yra melas, šmeižtas, vagystė, kam mums reikalinga tiesa ir kodėl yra taip svarbu mokėti atsiprašyti.

Susitikime dalyvaujantys pirmokai įdėmiai klausėsi svečių pasakojimų, vis užduodami netikėtą klausimą: ar bus „Riešutorto“ antra dalis, ar ilgai buvo piešiami personažai, ar teko vaikystėje pameluoti? Rašytojas ir dailininkė prisipažino, kad vaikystėje jiems teko tai padaryti, tad vaikai irgi noriai pasakojo savo nuotykius ir vaikiškas išdaigas, kurių metu teko ir pameluoti. Visgi mes išsiaiškinome, kad „melo kojos trumpos“ ir meluoti yra negražu, tad geriau sakyti tiesą.

Po smagaus žaidimo renginio pabaigoje kūrėjai pažadėjo sugrįžti į mūsų gražią biblioteką su nauja knyga, kuri jau rašoma ir spalį planuojama išleisti. Tad nekantriai lauksime kito, šviesaus ir spalvoto susitikimo su rašytoju Benu ir dailininke Vilija.

Danguolė Paliulienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė