Mes atmename

Šiais metais minime Laisvės gynėjų dienos 30-ąsias metines, kai tūkstančiai beginklių žmonių budėjo prie laužų šalia Lietuvos Respublikos Seimo rūmų ir televizijos bokšto, stojo prieš tankais ir automatais ginkluotus sovietų desantininkus, kad apgintų savo valstybę ir jos laisvę. Trakų viešojoje bibliotekoje parengta literatūros ir kraštotyros paroda „Mes atmename“, skirta Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui paminėti.

Parodoje eksponuojamos knygos ir literatūra apie 1991 m. sausio 13 d. įvykius bei kovotojus:

• „Mes buvome ten...1991 metų sausio 13-oji“ (I–II tomai), V. Landsberis. Laisvės byla, 1990–1991: kalbos, pranešimai, užrašai, laiškai, pokalbiai, interviu, įvairūs dokumentai;
  • „Sausio 13-osios užrašai: kovos ir pergalės dešimtmečiui“, V. Landsbergis;
  • „Sausio 13-oji: SSRS propagandinio karo užkulisiai“, A. Šimkūnas;
  • „Nepriklausomos Lietuvos dvidešimtmečio akimirkos“: [fotoalbumas/ sudarytoja Renata Žemaitytė].

Knygos apie žuvusiuosius Sausio 13 d.:

• „Gyvenkit laisvi ir laimingi: apie [1991 m. sausio 13-osios didvyrio] Tito Masiulio gyvenimą ir žygdarbį“, S. Abromavičius;
  • „Sausio 13-oji – Lietuvos dvasios pergalė: Darių Gerbutavičių, žuvusį 1991 metų Sausio 13-ąją, prisimenant“, Vilniaus „Ryto“ vidurinė mokykla, [sudarytoja Vilma Riabovienė];
  • „Loreta Asanavičiūtė: veiksmas ir atmintis“, I. Dagytė;
  • „Bokšto gynimas: (albumas: panaudoti vaikų piešiniai iš 1991 m.);
  • „Pasaulis žvelgia į Lietuvą. 1991 sausio 13“, A. Šimkūnas;
  • „Sausio 13-oji: SSRS propagandinio karo užkulisiai“, A. Šimkūnas;
  • „Gyvoji barikada“, E. Ganusauskas.

Taip pat galima susipažinti su kraštiečio, Sausio 13-osios dalyvio, apdovanoto Sausio 13-osios atminimo medaliu, Simono Juzefovičiaus gyvenimu ir veikla R. Tinfavičiaus knygoje „Nuo Juodosios jūros iki Trakų“.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė