Trakų viešoji biblioteka kviečia virtualiai pakeliauti po Ameriką

Liepos 17 d. Trakų viešojoje bibliotekoje vyko informacinio terminalo „Pažink Ameriką!“ atidarymo ceremonija. Dalyvavo JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist, Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Sara Stealy, Amerikos informacijos centro direktorius Saulius Montvila, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius ir kiti savivaldybės bei ambasados atstovai.

Šiais metais pirmasis infoterminalo pristatymas mūsų šalyje įvyko būtent Lietuvos kultūros sostinėje – Trakuose, Trakų viešojoje bibliotekoje, nors pats projektas vykdomas jau kelerius metus. Moderniame infoterminale pateikiama informacija apie JAV geografiją, istoriją, kultūrą, visuomenę, politiką, švietimo mainų programas, turizmo galimybes bei vizų išdavimo tvarką, galima pasiklausyti muzikinių įvairaus žanro kūrinių, pažaisti lavinamųjų žaidimų. Informacija terminale „Pažink Ameriką!“ pateikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Šis terminalas leis žmonėms bent virtualiai „pakeliauti“ po Ameriką, sužinoti naujų istorinių, kultūrinių ar geografinių faktų ir tiesiog smagiai praleisti laiką.

Atidarymo ceremonija prabėgo itin informatyviai ir linksmai. Svečiai Trakų viešajai bibliotekai padovanojo nemažai knygų anglų kalba, o ateityje pažadėjo padovanoti ir daugiau. Trakų viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Banevičienė tarė sveikinimo kalbą, padėkojo už galimybę trakiečiams išsamiau susipažinti su Amerika, aprodė bibliotekos patalpas, knygų fondą, bibliotekoje parengtą literatūros parodą apie JAV. Tarp bibliotekos direktorės ir JAV ambasadoriaus užsimezgė pokalbis apie Stiveno Kingo kūrybą.

Šventėje dalyvavo ir virš dvidešimt Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vasaros stovyklos „BŪK: besidomintis, unikalus ir kūrybiškas!“ dalyvių, kurių beribis noras pažinti ir sužinoti naujų dalykų apie Ameriką bei žaismingas klegesys suteikė ceremonijai šventinio šurmulio ir sodrių spalvų. Ambasadorius ir Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Sara pakvietė susirinkusiuosius pademonstruoti savo žinias apie JAV žaidžiant nuotaikingą žaidimą. Tiek suaugę, tiek vaikai sustoję ratu atsakinėjo į klausimus, pasirinkdami vieną iš trijų atsakymų variantų, ir atsistodami į tam tikrą atsakymo variantui skirtą skaityklos pusę. Klausimų spektras buvo platus: populiariausias amerikiečių patiekalas (pasirodo, ne hamburgeris, o pica!), kokiame Amerikos mieste daugiausiai yra gyventojų, koks buvo pirmasis JAV prezidentas, kas Amerikai padovanojo Laisvės statulą, kuris JAV prezidentas lankėsi Lietuvoje, kokį sportą per televiziją labiausiai mėgsta žiūrėti JAV piliečiai ir kt.

Džiaugiamės užsimezgusiu gražiu bendradarbiavimu su JAV ambasada Lietuvoje. Bibliotekos lankytojai infoterminalo teikiamomis galimybėmis galės mėgautis pusmetį. Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir „pakeliauti“ po Ameriką!

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė