Ukrainiečiai Rūdiškių bibliotekoje

Lietuvos viešosios bibliotekos – puiki vieta ukrainiečiams susiburti, susipažinti su vietos bendruomene, sužinoti naujienas, susirasti darbą, kitą reikalingą informaciją ar tiesiog ramiai, prasmingai praleisti laisvalaikį. Ne išimtis ir mūsų biblioteka. Jaukus miesto bibliotekos interjeras ir paslaugų įvairovė vis dažniau sulaukia šeimų iš Ukrainos dėmesio. Nuolatos skatiname prisijungti prie bibliotekos renginių, informaciją pateikiame ukrainiečių, rusų kalbomis.

Suaugusiems skolinami leidiniai, suteikiamos konsultacijos įvairiais klausimais. Bibliotekoje apsilankantys karo pabėgėliai teiraujasi žodynų. Pastebėjome, jog daugiau atvykusių žmonių siekia įvaldyti lietuvių kalbą, nes kalbos barjeras yra trukdis integruotis mūsų šalyje. Nuo suaugusiųjų neatsilieka ir vaikai. Atvykusiems ukrainiečiams moksleiviams be emocinio palaikymo labai svarbu ir pagalba mokantis lietuvių kalbos. Rūdiškėse gyvenantys vaikai iš Ukrainos vasaros atostogas leidžia prasmingai: jie mokosi lietuvių kalbos, lanko neformalius lietuvių kalbos užsiėmimus, kurių metu įgytos žinios padės susirasti draugų, paspartins integraciją.

Aktyviai bendradarbiaujame su vietos mokykla, vaikų darželiu. Rugpjūčio 3 dieną bibliotekoje lankėsi Rūdiškių gimnazijos pedagogė Lilija Butkevičienė su šioje mokykloje besimokančių ukrainiečių vaikų grupe. Atvykusiems moksleiviams pristatėme bibliotekos erdves, kad jiems būtų lengviau orientuotis nepažįstamoje aplinkoje. Supažindinome su Rūdiškių miesto bibliotekos istorija. Vėliau skaitėme, rašėme lietuviškai, pasitikrinome žinias, dėliojome dėliones, piešėme spalvomis „Draugystę“.

Susitikimas praėjo labai greitai. Tariame ačiū už nuostabią draugystę ir iki kitų susitikimų. Buvo prasminga ir jautru.

Laima Franckevičienė

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja