Trakų viešoji biblioteka mini Romo Kalantos metus

2022 metus LR Seimas paskelbė Romo Kalantos metais. Prisimenant prieš  50 metų  (1972 m. gegužės 14 d.)  vykusius įvykius Kaune, kai R. Kalanta apsipylęs benzinu, susidegino sodelyje prie Kauno muzikinio teatro, Trakų viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Fontano vaikai“ (rež. R. Banionis) peržiūra.

Filme atsiminimais dalinasi broliai Antanas, Valdas ir Arvydas Kalantos, įvykio liudininkai, režisierius Jonas Jurašas ir kt.

Šis jaunuolio poelgis sukėlė visuotines protesto akcijas, masines demonstracijas ir lėmė vėlesnius pasipriešinimo sovietinei santvarkai Lietuvoje veiksmus. Šiam įvykiui atminti gegužės 14-oji minima kaip Pilietino pasipriešinimo diena.

Norintiems pasidomėti plačiau Trakų viešojoje bibliotekoje iki birželio 30 d. veikia informacinė literatūros paroda „Laisvės šauklys“, kurioje eksponuojamos knygos, dokumentai, spaudiniai apie R. Kalantos gyvenimą, tragiškus įvykius.