Susitikimas su Vilniaus arkivyskupijos Caritas Nuteistųjų konsultavimo centro darbuotojais

Trakų viešojoje bibliotekoje apsilankė Vilniaus arkivyskupijos Caritas Nuteistųjų konsultavimo centro socialinė darbuotoja Edita Parham. Viešnia supažindino susirinkusius su centro veikla bei komanda, papasakojo, kaip bendraujama su sugrįžusiais iš įkalinimo vietų nuteistaisiais, su kokiais sunkumais jie susiduria laisvėje.

Apie centro lankytojų ir darbuotojų gyvenimą plačiau pasakojo ir Nuteistųjų konsultavimo centro sukurtas filmas. Susitikimo metu E. Parham dalinosi darbo su nuteistais asmenimis patirtimi, kalbėjo apie įkalinimo pasekmes šeimai, ypač tėvų įkalinimo pasekmes vaikams, ir koks svarbus yra ryšis su šeima nuteistiesiems. Taip pat aptarė JT teisių konvenciją.

E. Parham pristatė ir padovanojo susirinkusiems dalyviams centro išleistą vaikišką knygelę „Tomas ir mėlynosios letenėlės paslaptis“, kurioje per voveriuko personažą atskleidžiama įkalinimo situacija apie kalėjime atsidūrusį tėtį ir kaip tai veikia jo šeimą. Knygelė skirta 3–7 metų vaikams. Joje yra ir specialus priedas tėvams, kuriame rašoma, kaip paaiškinti savo vaikams, jei artimasis pateko į kalėjimą. Šią knygelę galėsite rasti Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje.

Norintieji, gali prisidėti prie centro veiklos materialine ir praktine pagalba. Daugiau informacijos: https://vilnius.caritas.lt/isejusiems-is-laisves-atemimo-vietu/

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė