Spalvingi šeštadieniai su dailės terapija

Lentvario miesto bibliotekoje gruodžio ir sausio mėnesių šeštadieniais vyko edukaciniai užsiėmimai „Susipažinimas su dailės terapija“. Į edukacijas rinkosi grupės iki 12 žmonių. Užsiėmimai buvo uždari, skirti suaugusiems lankytojams. Edukacijas vedė lentvarietė dailės terapeutė Dalia Jakubonė, turinti dailės terapeuto magistro laipsnį.

D. Jakubonė – Lietuvos dailės terapijos asociacijos (LDTA) narė. Studijuodama, atliko mokslinį tyrimą, kuris buvo skirtas moterims, gyvenančioms su priklausomais vyrais. Taip pat turi darbo patirties su autizmo spektro sutrikimų turinčiais vaikais, suaugusiais bei vaikais su protine negalia, ko-priklausomomis moterimis, paaugliais, Ukrainos pabėgėliais. Šiuo metu Vilniuje veda kassavaitinę dailės terapijos grupę paaugliams ir jauniems žmonėms iki 30 metų, dirba dailės terapeute privačioje mokykloje su pradinukais, taip pat veda dailės terapijos sesijas moterų grupei.

„Svarbiausia, manau, kad turiu rinkinį žmogiškų savybių, kurios lemia terapinio santykio ir vertės klientui sėkmę. Kiekvienas žmogus su savo patirtimi – atskira visata. Jis geriausiai pažįsta savo gyvenimą. Mano užduotis – per piešinį kartu pasižiūrėti į tą gyvenimą, įsitikinimus. Darbo eigoje ieškome užspaustų, nesuvoktų emocijų; klaidingų, tiksliau, kenkiančių įsitikinimų; aiškinamės, kas yra asertyvus bendravimas ir t.t. Tikslas – kliento gyvenimo kokybė“, – teigia dailės terapeutė.

Pamatę skelbimą, daugelis sakė, kad ši veikla – ne jiems, nerimavo, jog nemoka piešti. Bet šiuose užsiėmimuose piešti ir nereikia mokėti. Reikia atsipalaiduoti ir lieti spalvas bei mėgautis pačiu procesu. Edukatorė naudojo teptukus, volelius ir kt.

„Man buvo suteikta puiki galimybė supažindinti besidominčius su dailės terapija. Patirtis buvo įvairi, įdomi, kaip ir skirtingos susirinkusios grupės. Lentvario bibliotekoje yra puikios galimybės vykdyti edukacinius užsiėmimus, puikiai pritaikytos erdvės, patrauklus darbo laikas“, – komplimentų bibliotekai ir lentvariečiams negailėjo Dalia Jakubonė.

Užsiėmimai sulaukė didelio susidomėjimo, viliamės, jog galėsime juos organizuoti ir ateityje. Edukatorė minėjo, kad visada laukia norinčių lankyti dailės terapijos grupę arba individualius užsiėmimus Lentvaryje. Kontaktai: Dalia Jakubonė, +370 687 26779.

Dalia Bagdžiuvienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vedėja