Skaityk, dalinkis, atrask sau knygą!

Visa gamta nusidažė ryškiomis rudens spalvomis, už lango vis dažniau barbena lietaus lašai, artėja ramybės laikas… Lentvario miesto biblioteka pakvietė knygų literatūros mylėtojus į pirmąjį skaitytojų klubo „Skaityk, dalinkis, atrask“ susitikimą. Ruduo – tai toks metas, kai galime daugiau laiko skirti sau ir, aišku, knygų skaitymui.

Mūsų tikslas – suburti skaitančius, norinčius bendrauti ir dalintis mintimis, emocijomis. Labai smagu šaltais vakarais su bendraminčiais, gurkšnojant kavą ar arbatą, tarpusavyje pasišnekučiuoti apie perskaitytą knygą, straipsnį ar matytą įdomią laidą.

Labai apsidžiaugėme, kai susirinko ne tik nuolatiniai skaitytojai, bet sulaukėme ir naujų veidų, kurie po renginio nutarė dažniau lankytis bibliotekoje ir išsirinko knygų.

Renginio pradžioje susirinkusiems pristatėme bibliotekoje esančią periodinę spaudą. Žurnalų ir laikraščių, kurių turime apie 40 pavadinimų, galima parinkti kiekvienam pagal skonį. Tai: savaitiniai populiarieji, moksliniai, medicininiai, psichologiniai, istoriniai, kulinariniai ir kiti, kuriuos galima skaityti vietoje, o taip pat „pasiskolinti“, kaip ir knygas, į namus.

Visos dalyvės trumpai prisistatė, papasakojo apie save ir savo pomėgius. Visus vienijo noras skaityti ir dalintis perskaityta knyga. Vėliau vyko diskusija, ką šiuo metu skaitome, ką galime rekomenduoti kitiems. Temos buvo įvairiausios. Pačios drąsiausios pristatė šiuo metu skaitomas knygas ir jas trumpai apibūdino. Buvo pristatyti 3 skirtingi leidiniai: Raphaelle Giordano „Kupidonas kartoniniais sparnais“, Francine Jay „Laimė turėti mažiau“ ir Jeffrey Rediger „Išgiję“. Pristatytos knygos buvo greitai paimtos. Sudaryta eilė, kas skaitys toliau. Bendraudami prie arbatos puodelio, ragaudami viešnių iškeptus pyragus, nutarėme vėl po mėnesio susitikti kitame klubo renginyje. Buvo kalbėta apie sekančius susitikimus, į kuriuos galėtume pasikviesti rašytojų, vertėjų ir kitų svečių.

Kaip sakoma ,,pirmas blynas neprisvilo“. Renginys pavyko! Išėjome su geromis emocijomis, puikia nuotaika bei su naujomis knygomis. Iki kito susitikimo!

Rūta Minkevičienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė