Šiaurės šalių literatūros savaitė Dusmenų bibliotekoje

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo tradiciją. Ir kuo anksčiau pradėsime skaityti vaikui, tuo didesnė bus nauda augančiam klausytojui.

Šia proga Dusmenų biblioteka kartu su Onuškio vaikų darželio ugdytiniais „Boružiukais“ bei „Smalsiukais“ susitiko ir sudalyvavo gražioje akcijoje. Skaitėme Jurgos Baltrukonytės knygelę „Filmukai“. Pasirinkome vieną iš 5 istorijų – „Dryžuota kiškutė“. Vaikai ne tik klausėsi skaitomos istorijos, bet ir patys reiškė mintis, bei sužinojo, kodėl kiškučiai žiemą keičia savo kailiuko spalvą.

Vaikai smalsiai apžiūrinėjo knygelę, todėl buvo nuspręsta ją palikti dar pasisvečiuoti pas mažuosius. Pasibaigus skaitymams, vaikai bėgo prie savo staliukų ir piešė skaitytos istorijos pagrindinę heroję – dryžuotą kiškutę.

Nuoširdžiai dėkoju auklėtojoms bei visam būriui smalsių klausytojų. Iki kitų kartų.

Rima Voverytė,

Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų filialo vyr. bibliotekininkė