Sausio 26 d. bibliotekoje atgims „Lietuvių mitologijos pasaulis“

Sausio 26 d., 17 val. kviečiame į popietę „Lietuvių mitologijos pasaulis“, skirtą Norbertui Vėliui atminti. Renginys vyks Trakų viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 69, Trakai). Kviečiame prisiminti šią neeilinę asmenybę ir pasižiūrėti 2003 m. dokumentinį filmą „Norbertas Vėlius. Čia ir ten“ (scenarijaus autoriai Gintaras Beresnevičius ir Algirdas Tarvydas).

Norbertas Vėlius – vienas žymiausių Lietuvos etnografijos rinkėjų, folkloristas ir baltų mitologijos žinovas, pasaulyje pripažintas etninės kultūros tyrinėtojas. N. Vėlius buvo Lietuvos mokslininkų sąjungos tarybos ir Lietuvos MA Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslinės tarybos narys, Vytauto Didžiojo ir Klaipėdos universitetų senatų narys, žurnalų „Lituanistika“, „Mokslas ir Lietuva“, kraštotyrininkų leidinio „Zervynos“ rengėjas. Jo iniciatyva buvo įsteigta Lietuvių etninės kultūros draugija ir Etninės kultūros globos taryba. Norbertas Vėlius aktyviai dalyvavo Kraštotyros draugijos veikloje, organizavo ekspedicijas, rinko ir užrašinėjo tautosaką ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje.

Norbertas Vėlius – vienas svarbiausių Lietuvos kultūrinio sąjūdžio veikėjų. 1989 m. už mokslinį darbą etnologas apdovanotas Lietuvos valstybine premija, po metų – Mato Slančiausko premija už tautosakos rinkimą, o 1993 m. Jono Basanavičiaus premija už kraštotyros ekspedicijas ir monografijas.

Kviečiame dalyvauti!