Sausio 12 d. kviečiame į susitikimą su rašytoju, prozininku Regimantu Dima!

Sausio 12 d., ketvirtadienį, 18 val. Trakų viešoji biblioteka kviečia į susitikimą su rašytoju, prozininku Regimantu Dima. Istorinių romanų autorius pristatys naujausią savo kūrinį apie maršalą, iš Žemaitijos kilusį Lenkijos visuomenės veikėją Juzefą Pilsudskį: „Žavingasis šunsnukis: lietuviškoji J. Pilsudskio biografija“ (leidykla „Briedis“, 2022). Tai jau penktasis prozininko istorinis romanas, praturtinęs jo kūrybos aruodą. Susitikimo metu galėsite įsigyti autoriaus knygą.

Autorius apie Juzefą Pilsudskį

Pasak autoriaus, „Dažnam lietuviui jis – šunsnukis, klastingai atplėšęs Vilnių nuo Lietuvos, o lenkams – valstybės atkūrėjas, pusdievis. Bet ne kiekvienas žino apie žemaitišką giminės kilmę. Žvelgiant objektyviai, J. Pilsudskis labiausiai nusipelnė Europai bolševikinio raudonojo maro sustabdymu 1920 m., kai Budiono raiteliai, traukdami revoliucines dainas, jojo į Berlyną kelti pasaulinės revoliucijos. Šiuo metu mėginant sustabdyti Rusijos imperializmą, J. Pilsudskio idėjos kaip niekad aktualios. Taip, šis žmogus jau prieš šimtą metų žinojo ir darė tai, ką dabar su dideliu vargu sužino Vakarai ir daro Ukraina.“

Apie rašytoją

R. Dima gimė 1961 m. Vilniuje. 1984 m. baigė Vilniaus inžinerinį statybos institutą (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas) statybos ekonomikos ir organizavimo specialybę. Buvo įvairių verslo įmonių bei komercijos direktoriumi, pardavimų vadovu. Nuo 2018 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

Išleistos knygos

• Gyvenimo stebėtojo memuarai: apsakymai / elektroninė knyga. – Naujas vardas, 2013.
  • Vilniaus plovas: lietuviškas šnipų romanas. – Vilnius: Tyto alba, 2015.
  • Bronislovas ir imperatorius: Neįtikėtini žemaičio nuotykiai „Didžiajame žaidime“ tarp dviejų imperijų: – Vilnius: Tyto alba, 2016.
  • Gyvenimo stebėtojo memuarai. – Vilnius: Tyto alba, 2017.
  • Žavingasis šunsnukis. Lietuviškoji J. Pilsudskio biografija. – Vilnius: Briedis, 2022.

Maloniai kviečiame dalyvauti ir drauge patyrinėti istoriją!