Rykantų bibliotekoje paminėtas Vilniaus gimtadienis

Mokslininkai teigia, kad pirmą kartą Vilniaus vardas buvo užrašytas kunigaikščio Gedimino laiškuose, kuriuos jis 1323 m. siuntė į aplinkinius miestus. Jis kvietė į miestą atvykti amatininkus ir pirklius. Tai seniausias įrašas, kur Vilnius minimas kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinė. Būtent ši data laikoma Vilniaus miesto gimtadieniu. Ji kasmet švenčiama sausio 25 d. Šiemet švęsime 700-ąjį Vilniaus gimtadienį.

Paminėti Vilniaus gimtadienio susibūrė mažiausi Rykantų bibliotekos skaitytojai: Lentvario lopšelio-darželio „Svajonėlė“ grupės „Šaltinėlis“ vaikai, kuriuos atlydėjo auklėtoja Dalia Klimaševskienė. Popietės „Pažink Vilnių“ metu vaikai susipažino su legenda apie stebuklingą Gedimino sapną, kuri buvo užrašyta 16 amžiaus Lietuvos metraščiuose. Legenda aprašyta ir Rūtos Norkūnės knygoje vaikams „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“. Knyga kviečia miestinėti (leistis į nuotykius, tyrinėti Vilnių, pažinti miesto paslaptis ir legendas).

Dalyviai buvo supažindinti su interaktyviu žemėlapiu „Vilnius vaikams“, kurį išleido Vilniaus miesto savivaldybė kartu su VšĮ „Gatvės gyvos“. Norėta, kad miestas vaikams „prabiltų“ – skulptūros, pastatai imtų pasakoti istorijas ir vaikai pažintų miestą. Maršrutas yra sudarytas iš 15 netipinių lankytinų vietų, apie kurias net ir suaugę daug nežino. Vieta pažymėta drambliukų skulptūra, vieta, kur randasi potvynio žyma ir kt. įdomybės.

Mažieji tyrinėjo žemėlapį. Skaitėme apie objektus. Vaikai vardijo, kur jau yra buvę ir ką norėtų dar pamatyti. Sužinojo, kad žemėlapį galima nemokamai gauti Turizmo informacijos centruose. Artinasi pavasaris, tai gali būti puikus tėvelių laisvalaikio praleidimas su savo vaikais.

Barbara Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų padalinio vyr. bibliotekininkė