Naujų žinių diena Senųjų Trakų bibliotekoje

Naujuosius Metus pagal Julijaus kalendorių, katalikų kraštuose švenčiame sausio 1 dieną, tuo tarpu pagal Grigaliaus kalendorių, ši šventė perkeliama. Sausio 1-oji kaip Naujųjų Metų diena pradėta švęsti pagal krikščioniškojo vakarų pasaulio tradicijas tiktai nuo 19 a. Kinų Naujieji Metai – vakaruose didžiausia pavasario šventė, kuri nustatoma pagal kalendorių, kuriame susijungia mėnulio ir saulės kalendoriaus tradicijos. Nauji metai prasideda nuo mėnulio fazės jaunaitės ir baigiasi pilnatimi, todėl tikslios datos nėra, kadangi jie vadovaujasi Grigaliaus kalendoriumi. Pagal visuotinai naudojamą sistemą pasitaiko vis kita diena, tarp sausio 20 ir vasario 21 dienos. Dažniausiai tai būna antra jaunatis po žiemos saulėgrįžos. Kinų kalendoriuje kiekvieni metai siejami su vienu iš zodiako ženklų, – šiais metais mus palieka tigras ir įžengia juodasis vandens triušis.

Yra daug įdomių faktų apie kinus: ar žinojote, kad Kinai Naujuosius Metus švenčia 15 dienų? Pirmąsias tris su savo šeima, artimaisiais. Septintoji diena yra jų gimimo diena, per kurią galima apmastyti savo nueitą kelią, pasiektus tikslus ir t.t. ir tuomet 15 dieną jie gamina popierinius žibintus, kuriuos vėliau įžiebia ir jaunimas, pagal tradicijas, tą naktį eina ieškoti sau antros pusės.

Pasidomėję vertybėmis, tradicijomis apie Kinų Naujuosius Metus su 3D rašikliais bandėme kurti savo zodiako ženklus, – darbas nelengvas, pareikalavo kantrybės. Kiekvienas pats sugalvojo, kaip panaudos savo sukurtus gražius pakabukus, skirtukus. Vaikai džiaugėsi kurdami kažką naujo. Kūrėme ir dvynių, liūto, šaulio, skorpiono, mergelės ženklus. Atkreipėme dėmesį, kokie visgi skirtingi ženklai savo struktūra. Vaikai 3D rašikliu sukūrė ir pelėdas. Ačiū vaikams, kad domisi ir kuria tobulą grožį, nebijo išbandyti kažką naujo.

Agnieška Uscilienė,

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų padalinio vyr. bibliotekininkė