Eimanto Gudo knygos „Mėlynas kraujas“ pristatymas Trakų viešojoje bibliotekoje

Eimanto Gudo knygos „Mėlynas kraujas“ pristatymas  Trakų viešojoje bibliotekoje

Balandžio 12-ąją, trečiadienį, 17:00 val. Trakų viešojoje bibliotekoje bus pristatyta kultūros istoriko Eimanto Gudo knyga apie garsiausias LDK gimines „Mėlynas kraujas. Įtakingiausios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminės“ (leidykla Alma littera).

Renginį moderuos: publicistas Ramūnas Aušrotas

Renginį organizuoja: Nacionalinio susivienijimo Trakų skyrius

Renginio metu bus galima įsigyti šią knygą ir gauti rašytojo autografą!

Apie knygą

Radvilos, Chodkevičiai, Sapiegos, Pacai, Tiškevičiai – penkios įtakingiausios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminės, šimtmečius tarnavusios Lietuvos didiesiems kunigaikščiams, Lenkijos karaliams, kūrusios sąjungas ir rezgusios intrigas, konkuravusios tarpusavyje. Šios giminės apsukriai valdė valstybę, užėmė aukščiausias karo vadų, diplomatų ir administratorių pozicijas.

Kuriam Radvilai laiškus Prancūzijos karalius Liudvikas XIII pradėdavo kreipiniu „pusbroli“? Kuris Lietuvos ir Lenkijos valdovas suėdė Pacų giminę? Kodėl tarpukario Lietuvai nereikėjo Tiškevičių ir kitų aristokratų? Tokie ir panašūs klausimai analizuojami E. Gudo knygoje. Autorius leidinyje detaliai perteikia šių didžiausią galią turėjusių giminių istorijas, analizuoja jų klestėjimo, pakilimo ir nuopuolio laikotarpius.

Daugiau informacijos:

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama.