Biblioteka patraukli ir vasarą

Lentvario miesto biblioteka vasaros metu ne tik pati organizuoja dienos stovyklą, bet ir sulaukia stovyklautojų iš kitų stovyklų. Jau antrus metus Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centras organizuodamas stovyklą „Nuotykių vasara“ (vadovė R. Banuškevičienė) bei Lentvario parapijos Caritas VDC „Akimirka“ organizuodamas dieninę vasaros stovyklą „Vasaros pramogos“ (vadovė A. Daudienė), į savo programas įtraukia apsilankymą bibliotekoje. Stovyklautojų grupių sulaukėme birželį ir liepą. Visoms atvykusioms grupėms buvo pristatytos skirtingos veiklos, atsižvelgiant į dalyvių amžių. Viso Lentvario miesto bibliotekoje jau apsilankė apie 60 stovyklautojų.

Vasaros topas – programėlė „Atrask Lentvarį“, kurią pristatome visiems apsilankiusiems.  Keliaujant su šia programėle mieste atrandami ne tik 10 lankytinų objektų, bet ir virtualūs knygų herojai, kurie kviečia atlikti užduotis ir keliauti kartu. Pažintinį maršrutą buvo pasiūlyta įveikti visoms apsilankiusioms grupėms.

Apsilankymų metu vaikams taip pat buvo pristatytos bibliotekos erdvės, vasaros skaitymo akcija „Vasara su knyga“ . Užtvirtinti draugystę su stovykla „Nuotykių vasara“ padėjo vaikų pinamos „Draugystės apyrankės“ – išsirinkę  įvairių spalvų siūlus vaikai suko apyrankes, kurios papuošė rankeles. Ekskursijos metu po biblioteką vaikai išbandė teniso stalą, knygų savitarnos aparatą, virtualius akinius, stalo futbolą, vartė knygas, apžiūrėjo parodas. Vyresni stovyklautojai dėliojo naujas bibliotekoje esančias dėliones: „Biblioteka“ ir „ Dvaras“. Kaip minėjo stovyklos vadovės, vaikai dažnai pas juos centre dėlioja dėliones, tad turi patirties. Ir vis dėlto, jos pasirodė ne itin lengvos, mat Lentvario miesto bibliotekoje vyrauja balta spalva, o dėlionėje yra bibliotekos erdvių fragmentas, todėl atrasti tinkamus atspalvius, kuriuos sudarė tik spalvotos knygos, vaikams buvo nemažas iššūkis. Pramankštinę galveles bibliotekoje išskubėjome pamiklinti ir kojų bei pasivaikščioti po miestą su programėle „Atrask Lentvarį“.

Kiekvieno susutikimo metu biblioteka atrandama, kaip nauja ir patraukli laisvalaikio erdvė. Daugelis vaikų vėliau sugrįžta su tėvais ar seneliais.

Dalia Bagdžiuvienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja