„Balto angelo paliesta...“

„Balto angelo paliesta...“

Lentvario miesto bibliotekoje atidaryta kraštietės Mildos Kozyrovičiūtės jauki ir miela spalvotos grafikos darbų paroda „Vaikystės sapnas“, skirta tėčio Viačeslavo Kozyrovičiaus atminimui. 

Milda gimė ir augo darnioje šeimoje. Su sese Edita džiaugėsi laiminga ir nerūpestinga vaikyste, kurią praleido Lentvaryje. Čia ji baigė Motiejaus Šimelionio vidurinę mokyklą. 2002 m. įstojo į Vilniaus dailės akademijos Visuotinio ir taikomojo meno fakultetą ir 2006 m. baigė menų krypties visą grafikos pagrindinių studijų programą, įgijo bakalauro diplomą.

2006–2008 m. išklausė Vizualiojo ir taikomojo meno fakulteto Fotografijos ir medijos meno katedroje nenuosekliąsias studijas, įstojo į fotografijos magistrantūrą, studijų neužbaigė ir 2008 m. išvyko gyventi į Airiją. Šiuo metu ten gyvena ir dirba. Milda ištekėjusi, augina tris sūnus. „Tikriausiai, jei ne šeima, o ypač Tėvelis, turbūt šių piešinių čia nebūtų. Mano širdyje ir gyvenime jis paliko daug meilės, gražių ir nepakartojamų akimirkų. Labai trūksta Tėvelio, tos be galo didelės širdies, kuri apkabina ir sušildo. Laikas labai brangus, jis neįkainojamas, tad branginkite tuos, kurie vis dar šalia...“ – sako Milda.

Į parodos atidarymą Lentvario bibliotekoje susirinko artimieji, draugai, kolegos, giminaičiai. Daug gražių žodžių ir prisiminimų išgirdome iš Viačeslavo žmonos Eugenijos, jo brolio Romualdo, taip pat iš draugų ir kolegų. Apie Tėtį, kuris buvo nuostabus savo šeimai, jautrius žodžius skyrė dukra Edita: „ Iš tėčio išgirdome tūkstančius pasakų, kurios neturėjo pabaigos. Jis mums buvo pavyzdys – visur ir visada, kuris gerbė mažus ir didelius. Jis pagalbos ranką ištiesdavo visiems, jis mums nepamokslavo, bet buvo tobulybė šalia ir kiekvieną akimirką. Pavydėjome pačios sau, kad turėjome tokį tėtį.“

Lentvario miesto bibliotekoje eksponuojami paveikslai yra pirmoji menininkės Mildos Kozyrovičiūtės personalinė paroda. Visuose paveiksluose tiesiog sklinda ir jaučiama didelė meilė Tėčiui. Čia vaizduojami prisiminimai ir veiklos su juo: prie jūros, miške, žvejyba ežere, namelis medyje, valgio gaminimas, žaidimai, teatras, rankdarbiai ir net svajonės, kosmosas... Visa tai vaizduojama 14-oje paveikslų. Darbai atlikti spalvotais pieštukais. Kiekvienas jų turi eiliuotą aprašymą ir paaiškinimą, kas jame nutapyta. Visa paroda yra kaip mokomoji ir edukacinė priemonė šiuolaikiniams tėveliams, priminanti, kad reikia ne tik mylėti savo vaikus, bet ir tiesiog būti su jais...

Labai kviečiame visus aplankyti šią unikalią „tarsi balto angelo paliestą...“ parodą, kuri veiks iki gruodžio 14 d.

 

Rūta Minkevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Atrasti iš naujo
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt