Apie linksmas Spinčiaus istorijas kartu su rašytoju Povilu Villuveit

Spalio 8 dieną Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko virtualus susitikimas su knygos „Spinčius“ autoriumi Povilu Villuveit. Rašytojas 2018 m. buvo pripažintas Lietuvos nacionalinio vaikų literatūros konkurso „Švieskime vaikus“ nugalėtoju. Šiuo metu dalyvauja akcijoje „Knygiukai į pagalbą vaikams“, kuri turi subūrusi virš penkių dešimčių žinomų Lietuvos rašytojų ir iliustruotojų.

Į susitikimą bibliotekoje atskubėjo Trakų pradinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Rasa Alesionkaite-Čirbiene. Pačioje susitikimo pradžioje autorius papasakojo, kad šiuo metu dirba mokytoju Vokietijoje įsteigtoje „Vasario 16-osios“ gimnazijoje ir vaikams dėsto lietuvių, anglų ir vokiečių kalbas bei Lietuvos krašto pažinimą. Susirinkusiems smalsiems ketvirtokams papasakojo apie tai, kaip kilo knygos pavadinimas, kaip ir kodėl atsirado jo sukurtas personažas Spinčius. Vaikai turėjo galimybę virtualiai pamatyti knygos iliustracijas ir įsitikinti, kaip atrodo Spinčiaus prototipas – rankų darbo žaislas, kurį autoriui padovanojo draugai gimtadienio proga. Taip pat rašytojas sulaukė vaikų plojimų, kai papasakojo savo sėkmės istoriją paramos fono „Švieskime vaikus“ skelbtame konkurse. Viso pokalbio metu vaikai ir mokytoja uždavinėjo rašytojui daugybę klausimų. O susitikimui einant į pabaigą autorius perskaitė kelias nuotaikingas istorijas iš savo knygutės: „Šokoladinis švarkas“ ir „Gelbėkit, vagis!“.

Ačiū rašytojui už smagų susitikimą. Lauksime naujų istorijų bei susitikimų. Kviečiame sekti bibliotekos naujienas ir dalyvauti kituose mūsų organizuojamuose renginiuose.

Eglė Kondrotaitė

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė