Adventas XXI amžiuje – aktualia tema kalbėjomės su kunigu Juzef Makut

Adventas XXI amžiuje  – aktualia tema kalbėjomės su kunigu Juzef Makut

Adventas – tai keturias savaites trunkantis laikotarpis, kuriame kiekvieną sekmadienį simboliškai uždegama žvakė, turinti tam tikrą reikšmę, – tai tikėjimas, viltis, džiaugsmas ir ramybė. Tai tik dalelė mums žinomos advento simbolikos, tad susidomėję ir pakilią tomis žiemos nuotaikomis gruodžio pirmąją Trakų viešojoje bibliotekoje susirinkome į vakaronę su kunigu Juzef Makut bei Evelina Trenkamp, kuri atliko  XVI–XVII amžiaus kalėdines giesmes.

Renginio metu bandėme atrasti advento laikotarpio skirtumus tarp ankstesnių ir dabartinių laikų. Susirinkę žmonės maloniai ir jaukiai jautėsi bibliotekos aplinkoje ir noriai dalyvavo diskusijoje bei dalinosi įžvalgomis. Kunigas atsakinėjo į jam užduodamus klausimus, kurie yra aktualūs žmonėms, bandantiems laikytis advento laikotarpio tradicijų XXI amžiuje. Buvo įdomu sužinoti,  kokios tradicijos išlikusios iki šių dienų, kas pasikeitę ir kaip vis tai suderinti, kad nenusižengtume savo tikėjimui, o tuo pačiu galėtume džiaugtis ypatingu laukimu.

Renginys, sulaukęs didelio susidomėjimo, parodė, kad šiuolaikiniam žmogui yra svarbus advento laikotarpis, o klausimų kyla kiekvienam, norinčiam pasitikti Kalėdas su atvira širdimi. Po diskusijos su kunigu vakarą papildė kalėdinės giesmes, kurios įstrigo mintyse, kaip sunkiai suprantamos, nes buvo atliekamos autentiška XVII amžiaus kalba. Džiugu, kad kiekvienas klausytojas atrado, kas jį sudomino, bei atsakė į sau rūpimus klausimus. Tikime, kad vakaronė neprailgo ir susidomėjimas, išlikęs visą vakarą, tik dar labiau sustiprino norą Kalėdų laikotarpį paversti stebuklingu.

Renginio organizatorė Vilma Kudrevičiūtė