Kūrybinės dirbtuvės bibliotekos kiemelyje

Kūrybinės dirbtuvės bibliotekos kiemelyje

Biblioteka šiais laikais ne vien tik knygos – tai ir bendravimas, geros emocijos, mokymasis… Tuo įsitikinome rugsėjo 24 d. pasikvietę mažuosius bibliotekos lankytojus į užsiėmimą „Mandalos“, kurias dėliojome iš gamtinių medžiagų ant grindinio.

Kad būtų aiškiau ir lengviau įgyvendinti savo kūrybines idėjas, bibliotekininkė mažiesiems papasakojo, kas yra mandalos ir ką jos dažniausiai reiškia: „Mandala – centruotas, simetriškas piešinys apskritime. Tai universalus pasaulio vienovės, sveikatos ir sėkmės simbolis, dar vadinamas maginiu apskritimu. Jau daug tūkstantmečių mandalos kuriamos visuose žemės kontinentuose. Sunku tiksliai pasakyti kada ir kuri iš senųjų kultūrų pirmoji pradėjo jas kurti. Pavadinimai bei kūrimo tikslai kiekvienoje šalyje buvo ir yra saviti bei skirtingi, o šiandien šiuos piešinius priimta vadinti bendru sanskrito žodžiu mandala. Pats žodis „mandala“ yra kilęs iš sanskrito kalbos, kurioje reiškė ne tik ratą, diską, sferą, bet ir bendruomenę, susirinkimą – tai, kas skirtingas dalis apjungia į darnią visumą.  Mandalų kūrimo šaknys slypi gamtoje. Labai dideliuose ir labai mažuose masteliuose sutinkamas apskritimas su centru yra vienas labiausiai paplitusių ir didžiausią estetinį pasigėrėjimą keliančių modelių gamtoje. Besigėrint gėlėmis ir kitais centruotais augalais, snaigėmis, vandens ratilais ar galaktikų sūkuriais, vidinis džiaugsmas ir ramybė mus užplūsta neatsitiktinai. Mes instinktyviai esame linkę ieškoti šių formų kai blogai jaučiamės, grožėdamiesi jomis greičiau nurimstame ir pailsime. Tad nenuostabu, kad mandalos nuo seno buvo kuriamos siekiant emocinės ir fizinės gerovės“.

Tad pradėjus veiklą, mažiesiems įgyvendinti savo kūrybines idėjas padėjo priešmokyklinio ugdymo mokytoja  A. Židanavičienė ir jos padėjėja R. Karčiauskienė. Prieš pradedant darbą, bibliotekininkė parodė vaikams iš ko šįkart kursime ir gaminsime mandalas. Akimirksniu bibliotekos kiemelis pavirto vaikų klegesio ir gerų emocijų pilnomis dirbtuvėmis. O kūrybinę pradžią vaikams suteikė auklėtojos ir bibliotekininkės ant grindinio nupieštos mandalos. Dėliojom, kūrėm, padėjome vieni kitiems, grožėjomės ir vertinom gražiausius darbelius, o svarbiausia, gerai laidome laiką lauke, džiaugdamiesi geru oru ir vis dar gausiai žaliuojančia gamta, nors kalendoriaus data rodo ką kitą.

Tegul ir trumpalaikį grožį kūrėme, bet svarbiausia, kad tai yra smagus kūrybinis procesas, be to, būdami drauge ir dirbdami vieną darbą geriau susibendraujame, jaučiame vienas kito emocijas, dalinamės patirtimi ir kūrybiniais džiaugsmais, taip priversdami nusišypsoti ir aplink esančius.

 

Danutė Nekulsian

Trakų viešosios bibliotekos

Paluknio filialo vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt