Pasaka iš J. Basanavičiaus tautosakos bibliotekos – „Stebuklinga pati“ (Trakai)

Trakai

Rugpjūčio 25 d., 14.30 val. Vaikų literatūros skyriuje bus pristatyta pasaka iš J. Basanavičiaus tautosakos bibliotekos – „Stebuklinga pati“.

Vaikų literatūros skyrius kviečia visus vaikučius ir jų tėvelius į Saulės Degutytės „Stalo teatrą“.  Norėdama reabilituoti pasakas, žadinti vaikų fantaziją ir kūrybiškumą bei skleisti daugiau nei prieš 100 metų surinktą paveldą, Saulė Degutytė pristato pasaką iš J. Basanavičiaus tautosakos bibliotekos „Stebuklinga pati“. Pasaka sekama, pasitelkus „magnetines lėles“, kurios veikia ant šaldytuvo durelių. Taip taip, supratote teisingai. Šaldytuvas kaip meninė priemonė pasirinktas neatsitiktinai – juk kiekvienuose namuose esantis šaldytuvas kasdien „praneša“ kažkokią žinią – ar reikia važiuoti į būrelį, ar pas dantų gydytoją, ar dar kažkur. Ir jeigu reiktų ką nors papasakoti apie tą šeimą, pirmiausia reiktų pažvelgti į šaldytuvo dureles. Ant jų surastume magnetinius įvairių kelionių trofėjus, mielas kūdikių nuotraukas ir širdis su vardais, vaikų piešinius.

Pasaka „Stebuklinga pati“ – apie mamos netekusius vaikus. Tėvas išeina, palikęs našlaičius, ir susitinka moterį, kuri šeimą apgaubia sėkme, gausa ir pakelia iš liūdesio. Šiuolaikiniams vaikams sunku suprasti, kad šaldytuvas gali būti tuščias. Skatinama atjauta, supratimas ir mąstymas apie dalykus, kurie gali nutikti kiekvienam.

Po spektaklio vyks magnetinių lėlių gamybos dirbtuvės.

 

Vaikų literatūros skyrius
Birutės g. 44, Trakai

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika