Žolynai, žolynėliai!

Kai vasaros dienelės žymiai sutrumpėdavo ir didesnė dalis derliaus jau būdavo aruodose, nuo seno žmonės ruošdavosi Žolinės šventei. Ir patarlėje sakoma: „nuo Žolinės šuoliais diena trumpėja“. Žolinė, Dzūkijoje dar vadinama Kopūstinė, – tai atsisveilinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Belaukiant šios šventės Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje parengta paroda – „Augalų pasaulyje“ – apie gamtos gėrybes bei jų naudą žmogui.

Taip pat čia vyko edukacinis užsiėmimas „Žolynai, žolynėliai“, skirtas Žolinių šventei. Susirinkę dalyviai sužinojo, kokią socialinę, kultūrinę ir dvasinę prasmę turi ši šventė, o pasimėgaudami šviežiai užplikyta žolelių arbata edukacijos metu pasigaminome po dekoratyvinį indą sausoms gėlėms laikyti, kurį bus galima panaudoti Žolinių puokštelės saugojimui.

Linksmų Jums Žolinių, mieli skaitytojai!

Margarita Mažėtienė,

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė