Zitai Gaižauskaitei – 70

Vasario 12 d. rašytoja, poetė Zita Gaižauskaitė šventė garbingą 70-ies metų jubiliejų. Mažiausiems skaitytojams poetė yra išleidusi virš 50 knygų. Skaitymui pasirinkę autorės knygą „Kaip bebriukai namą statė?“, su Senųjų Trakų lopšelio-darželio mažaisiais skaitytojais ir jų auklėtoja Jolanta leidomės į kelionę po įspūdingą eilėraščių pasaulį.

Poetės Z. Gaižauskaitės tekstai ritmingi, vaizdingi, parašyti labai aiškiai, vaikams suprantama kalba. Tačiau neužtenka vien parašyti, kad žodžiai virstų vaizdiniais mažųjų vaikų vaizduotėje. Poetė stengiasi suprasti vaikų akimis mus supantį pasaulį ir jį prisijaukinti. Tai ypač atsispindi eilėraščiuose apie stebuklingai vykstančius gamtos reiškinius. Juose poetė įdomiais dialogais aprašo daiktų bendravimą, lyg jie galėtų tarpusavyje susikalbėti: gyvūnai, kalbėdamiesi apie laukiančius nuotykius, prabyla į skaitytojus, taip sužadindami vaikų smalsumą. Jos knygelių veikėjai ne tik miško gyvūnai, pvz., lapė, žaltys, bet ir naminiai, puikiai gebantys susikalbėti drauge. Taip pat yra knygučių apie kasmetines šventes: Velykų, Kalėdų tema. Vaikams labai lengvai sekasi išmokti deklamuoti eilėraščius dėl jų lengvo ritmo.

Skaitydami knygą „Kaip bebriukai namą statė?“, apibūdinome bebrus, įvertinome jų valgymo bei namo statymo galimybes. Išklausę eilėraštį, vaikai įminė užduotą klausimą: ko būtent trūko namui, kad rūko dūmai? Ogi visi vienu balsu šūktelėjo – kamino! Susipažinę su bebriukų namu, vaikai iš geometrinių figūrų kūrė ir spalvino savo namus.

Smagiai bei naudingai leidžiamas laikas visada prabėga greitai. Ačiū už dalyvavimą ir įdomų laiką drauge.

Agnieška Uscilienė

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė