Vytauto Didžiojo gimtinėje skaitome ir bendraujame

„Žmogus, turintis rankose vertingą knygą, niekada negali būti vienišas.“ – K. Goldonis.

Liepos 31 d. Senųjų Trakų bendruomenės nariai ir gyventojai susirinko į iškilmingą „Little Free Library“ (liet. nemokama bibliotekėlė) atidarymą, kurios iniciatorė yra Rima Dekan-Chlopova, projekto įgyvendintoja – Zofija Abucevič. Visame pasaulyje šiuo metu yra virš 25 tūkst. knygų namelių su oficialiais išduotais numeriais, kurie atkeliavo iš Amerikos. Lietuvoje knygų namelių yra virš 10. Pagrindinis bibliotekėlės tikslas – skatinti skaitomumą, suteikiant galimybę nemokamai keistis knygomis įvairiose pasaulio vietose. Išsirinkti ar palikti tinkamo turinio ir būklės knygą gali kiekvienas norintis. Bibliotekėlė-namelis pastatyta automobilių stovėjimo aikštelės žaliojoje salelėje prie Senųjų Trakų bažnyčios, nes ten didžiausias turistų ir žmonių srautas, kurie galėtų ir norėtų pasidalinti knygomis bei jas paimti.

Renginio metu buvo pristatytas projektas ir rėmėjai: Trakų rajono savivaldybė ir Žemės ūkio ministerija. Tikimės, kad bibliotekėlė bus nuolat pildoma geromis ir įdomiomis knygomis, turės daug lankytojų, kurie galės visai šalia, ant smagių suolelių, esant geram orui prisėsti ir pasiskaityti. Po pristatymo vaišinomės vaišėmis ir dėliojome pirmas knygas...

Agnieška Uscilienė

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė