Virtualus susitikimas su poetu Vainiumi Baku

Vasario 12 d. vyko virtualus susitikimas su poetu Vainiumi Baku, kurį organizavo Lentvario miesto biblioteka. Susitikime dalyvavo Lentvario pradinės mokyklos 2c klasės mokiniai su mokytoja Vida Šmigelskiene.

Vainius Bakas – poetas, kritikas ir literatūros tyrinėtojas, įvertintas daugybe literatūrinių apdovanojimų. Gimė Ukmergėje, baigė Ukmergės „Šilo“ vidurinę mokyklą, o pirmąją poezijos knygą išleido dar besimokydamas mokykloje, būdamas 13 metų. Vėliau įstojo ir baigė Vilniaus universitete lietuvių filologijos bakalauro ir magistro studijas. Dirbo „Literatūros ir meno“ kalbos redaktoriumi, o šiuo metu įvairiose leidyklose dirba kalbos redaktoriumi bei korektoriumi. Kūrybą, literatūros ir kino recenzijas, publicistinius straipsnius publikuoja periodinėje spaudoje: savaitraščiuose „Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, kultūros leidiniuose „Naujoji Romuva“, „Metai“, „Krantai“, „Gintaro lašai“ bei internetinėje svetainėje bernardinai.lt. Jo eilėraščiai buvo publikuoti almanachuose: „Poezijos pavasaris“, „Poetinis Druskininkų ruduo“, „Literatūrinės Vilniaus slinktys“, „Eskizai“, „Ties Vilkmerge“ ir kituose.

Vainius Bakas išleido 4 knygas suaugusiems: „Lietaus spalvos“, „Pretekstai“, „Kas vėjo – vėjui“, „Kaštonų tonai“ bei poezijos knygą vaikams „Ką manė kamanė“.

Virtualaus susitikimo metu svečias pristatė eilėraščių knygelę „Ką manė kamanė“, kuri dalyvauja Metų knygos rinkimuose vaikų kategorijoje. Nuoširdžiai ir paprastai bendraudamas su vaikais, poetas pasakojo, kad šią knygą parašyti jį įkvėpė sūnus Kristijonas ir kad joje yra daug filosofinių atsakymų į vaikų klausimą: kodėl? Vėliau svečias kartu su dalyviais aptarė žiemos privalumus ir minusus. Vaikai pasakojo, kokias žiemos pramogas mėgsta ir kiek sniego senių prilipdė. O poetas skaitė savo eilėraščius iš knygos šia tema: „Vaikystės žiemos“, „Sniego senis“, „Viešnia“. Vainius Bakas prisiminė, kad vaikystėje eidavo su tėveliu į mišką pamaitinti alkanų gyvūnų, papuošdavo eglutę miške morkomis ir obuoliais. Vaikams labai patiko autoriaus eilėraščių rimas ir melodingumas. Knygos iliustracijos, sukurtos dailininkės Marijos Smirnovaitės, taip pat yra nuostabios.

Greitai prabėgo bendravimo pusvalandis, svečias palinkėjo vaikams gerų atostogų ir kad visus globotų angelai. O mes linkėjome Vainiui sėkmės 2020-ųjų metų knygos vaikams rinkimuose.

Kristina Gurnaja

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja