Virtuali Šiaurės šalių literatūros savaitė Rūdiškių bibliotekoje: „Svajokim, skaitykim ir nesirkim!“

Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.

Ruošėmės iš anksto, džiaugsmingai derinome įvairias veiklas, turėjusį vykti susitikimą su rašytoja bei knygos pristatymą. Nuoširdžiai džiaugėmės artėjančiu pasibuvimu su vaikais bei skaitymu, plazdenant žvakučių liepsnelėms. Bet vėl, kaip ir 2020 metais, pasikartojo nenumatytas scenarijus, gavom žinią apie tai, kad atšaukiami visi renginiai. Ech, ką ir besakyti, nusivylimas buvo didžiulis, teko keisti planus ir rengti virtualią Šiaurės šalių literatūros savaitę.

Pirmadienį – didžiąją skaitymų dieną – pakvietėme į virtualų garsinį skaitymą. O skaitėme ištrauką iš garsios švedų vaikų rašytojos Astridos Lindgren knygos „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Pasakojimai apie Mažylį ir Karlsoną Astridai Lindgren pelnė pasaulinę šlovę, jie išversti daugiau kaip į 40 kalbų ir jau daug metų kartu su kitais rašytojos kūriniais džiugina viso pasaulio vaikus ir suaugusiuosius.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė kalbėtis ir skaityti apie svajones bei ilgesį. Ir mes esame tikri, kad klausantis teksto bei matant ekrane rodomas nuotraukas iš Šiaurės šalių literatūros savaitės renginių, vykusių 2013–2020 metais, daugelis pajuto tų laikų (dienų) ilgesį. Vaizdo įrašo pabaigoje palinkėjome savo skaitytojams, kad Šiaurės šalių literatūros savaitė apsigyventų jų namuose, skaitant balsu sau ir savo vaikams. Skaitymas suartina, praturtina ir nuramina.

Tą pačią dieną, socialinėje bibliotekos „Facebook“ paskyroje, pasiūlėme ir virtualią linksmą viktoriną „Karlsono išmintis“. Personažas Karlsonas yra išgarsėjęs savo posakiais: „Ramybės tiktai ramybės“, „Vieni niekai, gyvenime visaip atsitinka“, „Nemalonumai – vieni niekai“, be to, teigęs, kad geriausi vaistai nuo visų ligų yra „Šleikštieji milteliai“ – cukruotų riešutų, ledinukų, šokolado ir migdolų kokteilis.

Savaitės temai – svajonių ir ilgesio – užtvirtinti, paklausėme vaikų, apie ką jie svajoja. Atsakymus gavome piešiniais, kurie nutūpė bibliotekos mažųjų erdvėje. Ypatinga padėka skrieja į mokytojos Jolantos Dulskienės glėbį, nes jos ketvirtokai buvo aktyviausi.

Gyvenimas – gražus svajonėmis! Mes manom taip, o jūs? Svajokim, skaitykim ir nesirkim. Susitiksim kitais metais. Gyvai!

Danguolė Paliulienė

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė