Virtuali „Saugesnio interneto savaitė 2021“

Saugesnio interneto diena minima daugelyje pasaulio šalių ir yra tapusi svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Vasario 8–11 dienomis Trakų viešosios bibliotekos darbuotoja D. Klimienė lankytojus ir skaitytojus pakvietė į virtualius „Saugesnio interneto savaitė 2021“ renginius. Šios rengiamos savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į skaitmeninius iššūkius bei skatinti naudotis skaitmeninėmis technologijomis. Saugesnio interneto diena yra minima 150 šalių.

Šiais metais bibliotekos lankytojai ir skaitytojai akcijos metu dalyvavo nuotoliniuose mokymuose „Būkime saugūs internete“ bei „Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais“. Nuotoliniu būdu sprendė testus šiomis temomis: „Draugiško interneto testų savaitė“, „E. valdžios paslaugos – pasitikrink žinias!“, „Apsipirkimas internetu – pasitikrink žinias!“. Pasidalinome išspręstų testų rezultatais. Peržiūrėję vaizdo medžiagas: „Būk saugus internete“, „Kaip išvengti sukčių virtualioje erdvėje“, „Žalingas turinys internete“, „Asmeninė informacija internete“, dalinomės praktine patirtimi, kaip apsisaugoti nuo internetinių sukčių bei išlikti budriems.

Nuotoliniu būdu lankytojai susipažino su užsienio EBSCO Publishing eIFL duomenų bazėje publikuojama moksline literatūra ir NAXOS Music Library bazėje muzikių įrašų grojaraščiais: klasikinės, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios muzikos bei atlikėjais.

Džiugu ir smagu, kad Saugesnio interneto savaitės metu nuotoliniuose renginiuose aktyviai dalyvavo 78 dalyviai.

Tariame iki naujų susitikimų bibliotekos lankytojams!

Daiva Klimienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliografė