Verski knygos lapus

Čižiūnų bibliotekoje šventėme Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuri visame pasaulyje minima balandžio 2-ąją per garsaus pasakų kūrėjo  Hans‘o  Christian‘o  Andersen‘o gimtadienį. Tarptautinei vaikų knygos dienai jau 50-metų! Ji minima nuo 1967-ųjų. Kasmet minint šią dieną apdovanojami labiausiai nusipelnę vaikų knygų kūrėjai visame pasaulyje ir Lietuvoje.

2017-ųjų šventės rėmėjas – IBBY Rusijos skyrius. Kreipimąsi į pasaulio skaitytojus vaikus ir suaugusiuosius parašė vaikų spaudos ir radijo žurnalistas, rašytojas Sergejus Machotinas (g. 1953 m.), plakatą sukūrė garsus dailininkas Michailas Fiodorovas (g. 1941 m.). Kreipimusi kasmet siekiama atkreipti dėmesį į vaikų knygas ir skaitymą kaip vertybę.

Balandžio 4 dieną į Čižiūnų biblioteką rinkosi jaunieji skaitytojai prisiminti skaitytas knygas, sužinoti naujienų apie išleistas naujas knygas. Atėję į popietę „Verski knygos lapus“, dalyviai susipažino su literatūros paroda „Pasakos iš viso pasaulio“. Bibliotekoje vyko įvairios užduotys, judrūs žaidimai. Vaikai  puikiai atsakinėjo  į klausimus, skaitė ir sprendė užduotis, kuriose reikėjo prisiminti  knygų autorius, antraštes, pasakų herojus. Ir vis dėlto vienbalsiai pritarė, kad pasakų be galo skaitymas ir žaidimai labiausiai  pakėlė nuotaiką. Popietės pabaigoje pasidalijome prizais ir „saldžiomis šypsenėlėmis“.

Visi pritarėme minčiai, kad skaitymas yra darbas, jausmų ugdymas, vaizduotės turtinimas ir didžiulis malonumas. Knygos padeda suprasti ir pažinti pasaulį, lavina atmintį. Tad skaitykime knygas!

Ramutė Mackevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Čižiūnų filialo vedėja