Velykų istorija Bražuolėje

Atrodo, taip neseniai varėme žiemą iš kiemo, o štai ir Velykos praėjo. Po didelio susikaupimo ir ilgai trukusio pasninko atėjusios Velykos – džiaugsmo, atsigavimo šventė. Ji simbolizuoja augmenijos prisikėlimą, gyvybės, gamtos atgimimą. Šv. Velykos – Kristaus prisikėlimo diena, didžiausia pavasario šventė.

Ta proga Bražuolės biblioteka pasikvietė į svečius savo mylimus darželinukus. Susitikę paskaitėme pasaką „Kodėl dažo kiaušinius“, kurioje pasakojama apie labai gerą, tačiau liūdną karalių, neturintį vaikų, bet vieną dieną sulaukusį sūnaus – iš to džiaugsmo višta padėjusi raudoną kiaušinį. Nuo tada ir dažomi kiaušiniai. Perskaitėme ir „Velykų istoriją“ apie piktą, Velykų nemėgstantį debesį, saulės zuikučius ir kiškius, kurie išgelbėjo Velykas. Vaikučiai įdėmiai išklausę istorijos atsakė į visus vėliau užduotus klausimus. Išsprendėme Velykinį kryžiažodį ir galvosūkį. Pastarajam išspręsti prireikė nemažai pastangų, tačiau vaikai su šia užduotimi puikiausiai susitvarkė. Vėliau judesiais vaizdavome eilėraštį ir patarles. Ridenome margučius zuikiui į burną, apklijavome juokingais piešinėliais didžiulius kiaušinius, ir pabaigėme šaradomis.

Buvo daug triukšmo, daug juoko ir dar daugiau noro dažniau apsilankyti bibliotekoje, kurioje  galima ne tik knygą pasiimti, bet ir gerai bei prasmingai praleisti laiką, išmokti kai ko naujo, pažinti, kas dar nepažinta.