Velykos Paluknyje

Velykos – tai iš pagonybės laikų atėjusi šventė, kuri dabar yra persipynusi su krikščioniškomis tradicijomis. Ši šventė yra laikoma gamtos pabudimo, prisikėlimo švente. Tai diena, kurios metu galima švęsti naują pradžią, pajusti tikrąjį pavasarį. Vaikai ypač mėgsta šią šventę dėl tradicijos ridenti margučius, laukti Velykų bobutės (ar Velykų zuikio), kuri atneša dovanų.

Paluknio bibliotekoje vyko Velykinė edukacija. Jos metu bibliotekos lankytojai galėjo  pasimokyti margučių marginimo įvairiomis kruopomis meno, o tai pat parodyti savo išradingumą darant velykines dekoracijas. Prieš pradėdami darbą, su edukacijos dalyviais išsiaiškinome, kokius velykinius darbelius galime pasidaryti, kad galėtume ne tik biblioteką papuošti, bet ir namiškius Šv. Velykų proga apdovanoti. Susirinkusieji, padedami bibliotekininkės, dirbo ilgai ir intensyviai, bet pasirinkti darbeliai darėsi ne taip greitai, kaip norėtųsi, tad edukaciją nusprendėme pratęsti dar vienai dienai.

Vaikai labai džiaugėsi savo kūrybiniais rezultatais ir išmone bei patirtimi. Edukacijos metu jie ne tik dekoravo kiaušinius, bet ir pagamino kitokių įdomių darbelių Velykų tematika. O bibliotekos kieme įsitaisęs didžiulis margutis papuoš kiemą ir lauks Vaikų Velykėlių.

Danutė Nekulsian,

Trakų viešosios bibliotekos Paluknio filialo vedėja