Vasaros stovyklautojų maršrutuose – Lentvario biblioteka

Vasara – kelionių, pramogų, pažinimo bei nuotykių metas. Kas skaito knygas, kas ilsisi prie jūros, o kas – stovyklauja. Liepos 15 d. ir 20 d. Lentvario miesto bibliotekoje šurmuliavo gausus būrys stovyklautojų iš Vilniaus „Apkeliauk Lietuvą traukiniu“ bei Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro stovykla „Nuotykių vasara“.

Kaip skelbia stovyklos pavadinimas, vilniečiai aplink Lietuvą keliauja traukiniu. Lydimi puikių vadovių iš mokslinio būrelio „Giliuko laboratorija“, stovyklautojai aplankė Žaslius, Jonavą, Pamerkius. Smagu, kad į savo maršrutą stovyklautojai įtraukė ne tik Lentvarį, bet ir miesto biblioteką. Apsilankiusius svečius supažindinome su bibliotekos veiklomis, aprodėme veikiančias parodas, papasakojome apie Lentvario miestą bei jo istoriją. Pasirodo, vaikai gana daug žino apie Lentvarį ir ne vienas čia jau yra pabuvojęs. Vieni pas močiutę vasarojo, kiti bažnyčioje lankėsi, treti – parke vaikščiojo. Tačiau apie legendą, jog po grafo Tiškevičiaus dvaru ir parku raizgosi paslaptingasis tunelis, svečiai sužinojo pirmą kartą.

Mojuodami pačių pasigamintais Lentvario simboliais – klevo lapais, vaikai išskubėjo į Tiškevičiaus dvaro parką, kur, kaip patys žadėjo, stengėsi surasti tuos paslaptinguosius labirintus. Įdomu, ar jiems pavyko?

Na, o stovyklautojai iš Trakų, nuotaikingu pavadinimu „Nuotykių vasara“, į biblioteką atkeliavo jau aplankę Lentvario apylinkes. Susipažinę ir smagiai pasišnekučiavę, kartu apžiūrėjome bibliotekos erdves, parodas bei vykdomas veiklas. Smagu matyti, kai vaikai iš tiesų domisi knygomis. Vieni įsitraukė į pačių sugalvotą žaidimą „Surask storiausią bibliotekos knygą“, kiti ieškojo knygų pagal savo pomėgius (vienas įdomesnių – aviacija), treti pildė knygų bagažą vasaros iššūkiui įveikti.

Sugrįžę į vaikų skyrių, stovyklautojai klausėsi „Vasaros su knyga“ ambasadoriaus Tomo Dirgėlos knygos „Vytautas Didysis Žalgirio arenoje“ garsinio skaitymo. Kadangi vaikai buvo labai aktyvūs, knygutės puslapiai tiesiog tirpo jų lūpose. Kad nepamirštų, kurioje vietoje baigė skaityti, kiekvienas pasigamino po linksmą knygų skirtuką – laputę ar kiškutį.

Linkime stovyklautojams smagių kelionių ir laukiame sugrįžtant kitąmet!

Erika Jočytė
Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė