Vasaros „Skaitymo iššūkiui“ pasibaigus

Vasara praėjo, vasara praėjo! –“

Groja vėjo smuikas, rudeninio vėjo.

Gluosniai nusiminę vieškelin žiūrėjo:

Vasara praėjo, vasara praėjo.

(S. Nėris)

Greitai prabėgo spalvota, karšta ir netgi su lietumi vasara. O kartu ir vasaros „Skaitymo iššūkis“. Birželio pradžioje įvairaus amžiaus skaitytojus kvietėme mėgautis vasaros desertu – knygomis, kvietėme skaityti ir įveikti penkias užduotis. Ir štai atėjus rudenėliui, suvesti skaitymo rezultatai. Iš viso vasaros „Skaitymo iššūkį“ įveikė 18 tūkst. skaitytojų, visi dalyvavusieji perskaitė daugiau nei 100 tūkst. knygų. Kasmet dalyvių skaičius didėja, didėja jų ir Tiltų bibliotekoje. Šįkart registravosi ne vien vaikai, bet ir suaugusieji, iš viso užsiregistravo 14 dalyvių, perskaitė 79 knygas, 10 dalyvių įveikė visas užduotis, šeši iš jų – perskaitė daugiau negu po penkias knygas.

Rugsėjo 25 d. bibliotekos popietėje „Tiek daug atradau, sužinojau“ aptarėme vasaros skaitymo rezultatus, pasidalinome skaitymo įspūdžiais, kokios užduotys patiko, kaip sekėsi jas įveikti. Kiekvienas dalyvis trumpai pristatė patikusią knygą, kurią norėtų rekomenduoti savo draugui, ir nurodė, kas joje suintrigavo. Kai kuriems užduotys paįvairino jų skaitomų knygų temas. Daugumai labiausiai patiko linksmos knygos, bet įdomūs buvo ir detektyvai, ir literatūrine premija apdovanotos knygos, teko susirasti ir praėjusiame amžiuje išleistų knygų, o lengviausia užduotis buvo perskaityti knygą, kurios pavadinimą sudarė ne mažiau nei keturi žodžiai, jų ir perskaityta daugiausia. Kiekvienas dalyvis patikusią knygą užrašė ant lapuko ir savo užrašymus paliko draugams. Popietės pradžioje nuskambėjo eilėraštis apie pasibaigusią vasarą, o pabaigoje – apie atėjusio rudens grožį.

Nors pagrindiniai prizai bibliotekos dalyvių nepasiekė, bet „Skaitymo iššūkio“ organizatoriai visus dalyvius apdovanojo diplomais ir dovanėlėmis. Vasaros skaitymai pasibaigė, tačiau knygos skaitytojų laukia visais metų laikais, juolab, kad vėstant orams, teks daugiau laiko praleisti kambaryje. O tada galima surasti laiko ir knygą į rankas paimti. Skaitymas ne tik puikus laisvalaikio praleidimas, bet ir mokymasis, vaizduotės lavinimas, patirties įgijimas, knygose ir žinios, ir nauji atradimai, ir atsakymai į daugelį mums iškylančių klausimų.

Elena Žilinskienė

Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė