Vasaros skaitymai Tiltų bibliotekoje

Prasidėjusi vasara pakvietė skaitytojus dalyvauti akcijos „Vasara su knyga“ „Skaitymo iššūkyje“. Vieni skaitytojai tuoj pat prisijungė prie akcijos, kitus raginame skaityti, įveikti 5 užduotis ir registruotis bet kuriuo metu, vasaros eigoje. Taip pat kviečiame ateiti į biblioteką ir čia klausytis knygų skaitymo.

Birželio 27 d. vaikai išsamiau susipažino su labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ išleista Ignės Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“, kuri 2019 „Metų knygos rinkimuose“ tapo nugalėtoja literatūros vaikams kategorijoje. Bibliotekininkė papasakojo apie knygos autorę ir kitas jos knygas, esančias bibliotekoje, tai – „Emilio laiškas“ ir „Skudurinukė“, supažindino su pagrindiniu knygos „Stebuklingi senelio batai“ veikėju Enriku, jo šeima, savijauta, netekus artimo senelio, ir nuotykiais, suradus stebuklingus senelio batus. Vaikai klausėsi knygos ištraukų, piešė senelio batus ir aptarė, kas knygoje labiausiai patiko. O patiko pakilti aukštai virš debesų ir susidraugauti su mergaite, pučiančia muilo burbulus ir tai, kad senelis niekur nedingo, o visąlaik yra šalia, šiame pasaulyje.

Tai puiki, pamokanti, išmintinga knyga, verta geriausios vardo.

Elena Žilinskienė

Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė