Vasario 20 d. Kviečiame pinti tautines juosteles

Vasario 20 d., 17 val. kviečiame į Trakų viešojoje bibliotekoje vyksiantį pirmąjį etnografinių-edukacinių renginių ciklo „Lietuviškų tradicijų skrynelė“ užsiėmimą – kūrybines dirbtuvėles „Tautinių juostelių pynimas“.

LR Seimas 2020 metus paskelbė Tautodailės metais. Tautodailė – etninės kultūros pamatas, skatinantis geriau suprasti tautos socialinę ir kultūrinę istoriją, išsiugdyti meilę tėvynei, pilietinę savimonę ir tautinį tapatumą.

Juostos – vienos iš seniausių, labiausiai paplitusių ir margaspalvių lietuvių liaudies audinių. Tautinių juostų raštai mus pasiekė iš gilios senovės, tai protėvių laiškai mums apie papročius, tradicijas ir grožio sampratą.

Vyresnės kartos žmonių namuose tikrai rastume bent po vieną tautinę juostą, atkeliavusią vestuvių, jubiliejaus ar dar kokia kita proga. Knygas skaitančioje šeimoje šiandien turim visokiausius knygų skirtukus skaitomam puslapiui pažymėti, o seniau labai dažnai skirtuku būdavo graži, spalvota juostelė… Pynimas – tai paprasčiausias juostų audimo būdas.

Trakų viešoji biblioteka kviečia išlaikyti tradicijas – edukacijos metu pinsime skirtukus knygoms. Pintinėms juostoms reikia tik rankų miklumo, siūlų ir kuriančio žmogaus kantrybės bei kruopštumo.

Mokytojos – Nijolė Mikalauskienė, Liuda Korsanovienė iš Onuškio.

Siūlais aprūpins mokytojos.

Registracija tel. (8 528) 55 461. Kviečiame dalyvauti!