Vasario 13 d. Kviečiame į dokumentinio filmo peržiūrą – „Mirtis – gyvenimo durys“

Vasario 13 d., 17 val. Trakų viešojoje bibliotekoje kviečiame pasižiūrėti režisieriaus Juozo Javaičio dokumentinį filmą „Mirtis – gyvenimo durys“.  Filmo peržiūra skirta lietuvių rašytojo, švietėjo, vyskupo Motiejaus Valančiaus 145-osioms mirties metinėms paminėti.

Režisieriaus J. Javaičio apybraiža apie žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus gyvenimą ir darbus, jo didžiulę reikšmę lietuvių tautos sąmonėjimui ir kultūrai. Scenarijaus autoriai: V. Paukštelytė ir J. Javaitis, operatorius D. Buklys.

Motiejus Valančius (1801–1875) – viena svarbiausių XIX a. vidurio Lietuvos religinio, kultūrinio ir politinio gyvenimo figūrų: žemaičių vyskupas, švietėjas, aktyvus visuomenininkas. Laikytinas pagrindiniu demokratinių lietuvių visuomenės judėjimų – blaivybės sąjūdžio ir knygnešystės – organizatoriumi. Greta visuomeninės veiklos buvo istorikas, politikas, rašytojas, savo veikla ir raštais padaręs sunkiai pamatuojamą įtaką Lietuvos visuomenės sąmoningumui. Su „Vaikų knygele“ ir „Paaugusiųjų žmonių knygele“ vėlyvuoju savo gyvenimo laikotarpiu įžengė ir į grožinės literatūros pasaulį, o parašęs „Pasakojimą Antano tretininko“ ir „Palangos Juzę“ tapo nusipelniusiu beletristu.

Filmo trukmė – 50 min., įėjimas nemokamas. Kviečiame dalyvauti!